Z głównej sceny, u zbiegu ul. Ząbkowskiej i Brzeskiej, od południa będzie rozbrzmiewać muzyka z różnych części świata. Wystąpi m.in. polsko-serbski zespół Zbogom Brus Li i francuski PadBraPad. Gwiazdą wieczoru będzie zaś Kayah.
Druga scena – taneczna – stanie przed Centrum Handlowym Wileńska. Popis swoich umiejętności dadzą tutaj m.in. finaliści trzeciej i czwartej edycji programu You Can Dance: Eliza Kindziuk, Iza Orzełowska i Kuba Mędrzycki.
Nie mniej będzie się działo w okolicznych podwórkach. Przy Ząbkowskiej 9 można będzie np. poznać kulturę bałkańską, pod numerem 6 gruzińską, a 8 – brazylijską.
– Tej ostatniej towarzyszyć będzie również uliczna parada – mówi Zawiła-Piłat. – Weźmie w niej udział kilkudziesięciu tancerzy i muzyków. Zakładamy, że w połączeniu z Kaukaskim korowodem tanecznym będzie to największa parada w Warszawie. Ma liczyć około 200 metrów długości.
Najobszerniej na imprezie prezentowana będzie jednak Afryka. Na bazarze Różyckiego staną m.in. kramy z tkaninami, biżuterią czy instrumentami. Będzie też można tu posłuchać bajek z Czarnego Lądu, spróbować sił w rzucie dzidą do celu oraz posmakować senegalskich potraw.
W święto włączają się zarówno lokalne organizacje pozarządowe, jak i prywatne firmy oraz instytucje takie jak Muzeum Warszawskiej Pragi organizujące m.in. wystawę fotografii „Wizerunki Starej Pragi”. Więcej o ich programach, obejmujących także gry miejskie, spacery varsavianistyczne oraz turnieje sportowe znaleźć można na stronie [link=http://www.praga-pn.waw.pl]www.praga-pn.waw.pl[/link].