Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 16.02.2019 11:21 Publikacja: 16.02.2019 11:21
Foto: Canal+
Są oni rozmówcami aktora Rafała Zawieruchy, który w specjalnie powstałym z tej okazji reportażu ujawnia i inne kulisy Oscarów.
- Ta historia dojrzewała około 10 lat – opowiada Paweł Pawlikowski o swoim nominowanym do Oscara w trzech kategoriach filmie „Zimna wojna”. – Związana jest z moimi rodzicami, którzy są prototypami głównych bohaterów.
Reżyser opowiada, jak znalazł aktorów, w jaki sposób zostały wymyślone sceny, dlaczego myśli obrazami.
- Powstające filmy muszą zadowolić każdego, a Paweł jest w swojej twórczości człowiekiem bezkompromisowym – zauważa Tomasz Kot, grający jedną z głównych ról w „Zimnej wojnie”.
Rozmówcami Zawieruchy są także – nominowany do Oscara za zdjęcia do tego filmu Łukasz Żal oraz producentka Ewa Puszczańska.
W Hollywood, liczącej 120 tysięcy mieszkańców dzielnicy Los Angeles oraz w Santa Monica, odleglej o 22 kilometry od LA, popularnej scenerii do wielu amerykańskich obrazów – Rafał Zawierucha rozmawiał m.in. z producentami oscarowego filmu „Żądło” - Tonym Billem i Michaelem Phillipsem, a także
Donem Burgessem, autorem zdjęć do filmu „Forrest Gump”, Garym Michaelem Waltersem, producentem wykonawczym filmu „Whiplash”. Tajniki oscarowej uroczystości ujawniali także Daniel Musto, stylista gwiazd na oscarowe ceremonie oraz Sara Vahabi, specjalistka PR w oscarowych kampaniach.
Pierwszy przewodniczący akademii, Douglas Fairbanks, sprzedał 231 legitymacji po 100 dolarów czołówce branży. Nominacje powierzono producentom, aktorom, reżyserom i inżynierom. Pierwszego Oscara - choć nie miał on jeszcze obecnej nazwy - narysował na obrusie Cedric Gibbons, scenograf. Rzeźba wykonana przez George’a Stanleya ważyła 4 kilogramy i mierzyła 30 centymetrów. Pierwsze statuetki wręczono 16 maja 1929 podczas eleganckiej kolacji w hollywoodzkim hotelu Roosevelt. Uroczystość trwała 5 minut, a nazwiska laureatów wydrukowano na menu. Dopierow 1935 roku prestiżowa nagroda Akademii stała się Oscarem. Margaret Herrick - wówczas sekretarz Akademii - miała nadać statuetce to imię na cześć swojego wuja Oskara…
Premiera reportażu „Zawierucha w Hollywood” w sobotę 16 lutego o 18.15 w Canal+.
Razem z dziennikarką „Rzeczpospolitej” Małgorzatą Piwowar rozmawiamy o najgłośniejszym wydarzeniu mijającego sezonu w sztuce – o otwarciu nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
To zaproszenie do udziału w polskiej kulturze dla całej Europy. Koncert inauguracyjny 3 stycznia w Warszawie.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W stolicy Szwecji ruszył Tydzień Noblowski. Rozpoczął się od tradycyjnego przekazania osobistych przedmiotów należących do tegorocznych noblistów do sztokholmskiego Muzeum Nagrody Nobla oraz sygnowania krzeseł w tamtejszej kawiarni.
Na wojnie Rosji z Ukrainą zginął znany ukraiński aktor Jakiw Tkaczenko. 45-latek występował m.in. w polskim serialu „Wataha” oraz filmie „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
#MeToo? Cieszy mnie, że zmieniają się relacje na planie, że ludzie starają się nie przekraczać granic. Hamują też agresję, chamstwo. Ograniczają niestosowne teksty - mówi Gabriela Muskała, reżyserka, scenarzystka, aktorka.
W grudniu, dokładnie w pierwszej dekadzie grudnia, a jeszcze dokładniej: w dzień św. Mikołaja, Stanisław Tym wyruszył w kolejny rejs. Tym razem już ostateczny.
Angielska Premier League wraca do Canal+, który podpisał umowę na pokazywanie tamtejszych rozgrywek w sezonach 2025/26, 2026/27 i 2027/28.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas