Wyniki konkursu ogłosił Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), operator priorytetu Digitalizacja.
Wsparcie otrzymały państwowe i samorządowe instytucje kultury oraz Archiwa Państwowe, które prowadzą projekty związane z digitalizacją zasobów kultury i dziedzictwa narodowego, przechowywaniem zasobów i ich udostępnianiem oraz tworzeniem infrastruktury technicznej dla zasobów cyfrowych. Dofinansowane zostaną działania związane z filmem, archiwizacją prasy, akt, obiektów przestrzennych, czy też rozbudową repozytoriów oraz pracowni digitalizacyjnych.
Spośród 126 wniosków o dofinansowanie wybrano 42 instytucje, m.in. Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Książnica Cieszyńska, Archiwum Państwowe w Koszalinie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Studio Filmowe TOR.
Instytut im. Jerzego Grotowskiego zarchiwizuje dokumenty tworzone przy pracy Teatru Laboratorium - materiały filmowe na taśmach 16 mm i 35 mm, które poddane zostaną digitalizacji oraz nagrania szpulowe z niepublikowanymi dotąd wypowiedziami Jerzego Grotowskiego, które zrekonstruowane zostaną w studiu reżyserii dźwięku. Przetworzonych cyfrowo zostanie 1000 negatywów, archiwum Instytutu otrzyma odpowiedni sprzęt komputerowy oraz serwer do przechowywania danych, a czytelnie w tablety, które ułatwią dostęp do zdigitalizowanych materiałów. Dzięki digitalizacji wspomniane materiały audiowizualne zostaną również opublikowane w portalach www.szukajwarchiwach.pl oraz www.grotowski.net.
Innym projektem digitalizacyjnym, jest kolejny etap tworzenia Cyfrowego Muzeum Morskiego, który realizowany jest przez Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku. Projekt zakłada doposażenie pracowni fotograficznej 2D i 3D. Dzięki przyznanemu w tegorocznej edycji konkursu dofinansowaniu w wysokości ponad 510 tys. zł, Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku we współpracy z Politechniką Gdańską rozwinie też metodę digitalizacji dużych obiektów, o długości 6 metrów i więcej, takich jak np. łodzie ludowe. Inwentaryzacji 3D poddanych zostanie 17 obiektów, wśród nich 3 zabytkowe jachty m.in. „Dal" – zbudowany w 1926 roku, którym A. Bohomolec wraz z załogą przepłynął Atlantyk w 1933 roku, czy zespół 14 łodzi klepkowych ze skansenu w Helu, które wycofane zostały z eksploatacji w drugiej połowie XX wieku. Zeskanowanych zostanie również 2500 unikalnych dokumentów zewidencjonowanych w rejestrze zbiorów „Daru Pomorza".