CURRY ZE SZPINAKIEM I CIECIERZYCĄ
1 szklanka ziaren ciecierzycy
1 cebula
3 ząbki czosnku
1 kawałek korzenia imbiru wielkości kciuka
Aktualizacja: 03.02.2014 12:19 Publikacja: 03.02.2014 12:19
"Smak curry"
Foto: GutekFilm
CURRY ZE SZPINAKIEM I CIECIERZYCĄ
1 szklanka ziaren ciecierzycy
1 cebula
3 ząbki czosnku
1 kawałek korzenia imbiru wielkości kciuka
2 łyżki oleju
4 łyżeczki przyprawy curry (dobrej jakości)
2 łyżeczki przyprawy colombo (do kupienia w Kuchniach świata)
1 łyżeczka utłuczonych w moździerzu ziaren kolendry, kuminu, gorczycy, kopru włoskiego
1 puszka mleka kokosowego
4 łyżki ziaren czerwonej soczewicy
1 opakowanie (250g) liści młodego szpinaku (baby) sól pieprz
Ciecierzycę namoczyć na noc i na drugi dzień ugotować prawie do miękkości. Cebulę, czosnek i imbir zmiksować z odrobiną wody na gładką pastę. Na patelni rozgrzać olej, dodać przyprawy i smażyć 2 minuty, ciągle mieszając. Dodać zmiksowaną pastę i smażyć kolejną minutę. Dodać mleko kokosowe, czerwoną soczewicę i ciecierzycę i gotować 10 minut (soczewica nie może się rozpaść). Dodać całe liście szpinaku, wymieszać i gotować kolejne 10 minut. Doprawić solą i pieprzem i podać z ugotowanym ryżem.
Przepis i zdjęcie pochodzą z bloga Around the kitchen table: http://table-table.blogspot.ch
Link do przepisu - table-table.blogspot.com
„Smak curry" w kinach od 14 lutego.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: materiały prasowe
CURRY ZE SZPINAKIEM I CIECIERZYCĄ
1 szklanka ziaren ciecierzycy
Razem z dziennikarką „Rzeczpospolitej” Małgorzatą Piwowar rozmawiamy o najgłośniejszym wydarzeniu mijającego sezonu w sztuce – o otwarciu nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
To zaproszenie do udziału w polskiej kulturze dla całej Europy. Koncert inauguracyjny 3 stycznia w Warszawie.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W stolicy Szwecji ruszył Tydzień Noblowski. Rozpoczął się od tradycyjnego przekazania osobistych przedmiotów należących do tegorocznych noblistów do sztokholmskiego Muzeum Nagrody Nobla oraz sygnowania krzeseł w tamtejszej kawiarni.
Na wojnie Rosji z Ukrainą zginął znany ukraiński aktor Jakiw Tkaczenko. 45-latek występował m.in. w polskim serialu „Wataha” oraz filmie „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland.
W 2019 roku oficjalnie zmieniłam swoje imię. W dowodzie i paszporcie. Wszędzie. To jest nowa jakość życia i większe wydarzenie niż zmiana nazwiska po ślubie – mówi Kala Nguyen, która od 32 lat mieszka w Polsce. Pracuje jako stewardesa.
W co inwestują pieniądze najzamożniejsi klienci? Eksperci z międzynarodowej grupy The Independents zrzeszającej analityków z wielu krajów, przeanalizowali trendy dotyczące preferencji konsumentów dóbr luksusowych.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
#MeToo? Cieszy mnie, że zmieniają się relacje na planie, że ludzie starają się nie przekraczać granic. Hamują też agresję, chamstwo. Ograniczają niestosowne teksty - mówi Gabriela Muskała, reżyserka, scenarzystka, aktorka.
W Wielkiej Brytanii powstanie pierwszy na świecie stadion wykonany w technologii drewnianej. Za projekt obiektu odpowiada słynna brytyjska pracownia Zaha Hadid Architects.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas