Na aukcji, odbywającej się z udziałem autora, można zdobyć fotografie do ikonicznych okładek i albumów muzycznych oraz portrety muzyków i zespołów. Ceny wywoławcze od 150 zł. Dochód ze sprzedaży dzieł zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Virako Szczęśliwe Podwórka – akcję społeczną, która wspiera tworzenie świetlic środowiskowych w Łodzi. Wpływy zasilą także Fundację Edukacji Wizualnej łódzkiego Fotofestiwalu.
Na licytację idzie ponad 60 prac, min. głośne okładki Depeche Mode („A Broken Frame", „Construction Time Again", „Speak and Spell"), a także portrety Placebo, Queen, REM, Iggy Popa, Kate Bush, Petera Gabriela, Tindersticks, Psychodelic Furs, Passion Puppets, Talk Talk, Billy Idol, Siouxsie Sioux, Elvisa Costello, Joe Jacksona. „The Guardian" ogłosił Briana Griffina w 1989 roku „fotografem dekady", a magazyn „Life" zaprezentował „A Broken Frame"" na okładce dodatku specjalnego „Najlepsze fotografie lat 80."
Okładka „A Broken Frame" nie jest po prostu fotografią muzyków Depeche Mode, lecz przedstawia inscenizowana scenę ze „żniwiarkę", która wyszła z sierpem na kukurydziane pole, co przypomina pastisz socrealistycznych obrazów, czy plakatów. Jednocześnie zdjęcie ma niesamowity klimat, bo „muzyczne żniwa" odbywają się pod burzowym niebem, pełnym ciężkich chmur. Z szarością nieba kontrastuje intensywne żółte pole. W portretowych zdjęciach Griffin z reguły szuka jakiegoś niekonwencjonalnego ujęcia, więc np. nie pokazują twarzy Briana Maya, gitarzysty Queen, tylko skupia się na jego sylwetce z bujną czupryną. Griffin opowiadał w jednym z wywiadów, że w tego typu projektach inspirowała go na równi muzyka, jak i sztuka.
Briana Griffina (rocznik 1948) interesują także inne dziedziny – od polityki do świata mody i od fotografii do teledysków i filmów. W 2013 roku otrzymał Medal stulecia od Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego za całokształt twórczości. Ostatnio uczestniczył w projektach: „Marsylia-Prowansja – Europejska Stolica Kultury 2013" i „ Reference Work" (album i wystawa) z okazji otwarcia gmachu Nowej Biblioteki w Birmingham. Miał wystawy w wielu prestiżowych miejscach, m.in. w National Portrait Gallery i Victoria&Albert Museum w Londynie, czy w Museé des Arts de la Mode w Paryżu.
Jego łódzka muzyczna retrospektywa odbywa się w punkowej stylistyce w Monopolis, nowej artystyczna przestrzeń miasta przy ul. Wydawniczej 4 .