W sobotę i niedzielę w samo południe koncertować będzie warszawski zespół Trombastic. Wyjątkowa grupa grająca na historycznych puzonach: altowych, tenorowych, basowym i kontrabasowym. Są to mistrzowskie instrumenty wykonane w renomowanych manufakturach niemieckich: Finke i Meinl oraz polskie kopie XVI-wiecznych instrumentów z Norymbergii. W programie taneczne rytmy od renesansu i baroku po jazz, tango i inne tańce XX wieku (zespół będzie wystąpi również o godz. 14 i 16).
Jedną z największych atrakcji finału festiwalu jest sobotni happening (w godz. 13-14) , w trakcie którego każdy może dołączyć do tanecznego korowodu przemierzającego w rytm poloneza Łazienki od Alei Chińskiej do Pałacu na Wyspie. Poprowadzi go folklorystyczny Ludowy Zespół Artystyczny „PROMNI" im. Zofii Solarzowej, działający przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. To zarazem świetna okazja do nauki tańca,
Na zaimprowizowanych scenach wśród zieleni koncertować będą również młodzi muzycy z Trio gitarowego (w składzie: Jacek Potasiński, Andrzej Olewiński i Aleksander Wilgos), prezentującego tańce z różnych stron świata oraz duet akordeonowy Harmonium Duo (w składzie Hubert Giziewski i Jędrzej Jarocki).
W sobotni wieczór odbędą się też dwa specjalne koncerty. W Teatrze Stanisławowskim o godz. 19 wystąpi polska Orkiestra barokowa Arte dei Suonatori, która, specjalnie na zamówienie festiwalu Strefa Ciszy, wykona program bachowski – trzy Koncerty brandenburskie oraz Suitę orkiestrową h-moll.
Arte dei Suonatori działa od 20 lat i ma na swym koncie wiele koncertów (m.in. reprezentował Polskę na koncertach otwierających prezydencję Polski w UE), 12 płyt i liczne nagrania radiowe Orkiestra jest też twórcą i gospodarzem całorocznego festiwalu „Muzyka Dawna - Persona Grata"