Kardynał Nycz przypomina, by beatyfikacja nie była tylko chwilowym wzruszeniem. Przestrzegał też, by w ferworze przygotowań i natłoku informacji nie zgubić istoty beatyfikacji.
– Trzeba ją przełożyć na istotę życia chrześcijańskiego. Zmęczyć się tym, co robię dla innych. Takich żywych pomników życzył sobie nasz papież – mówił kardynał Nycz na konferencji.
Na pl. Piłsudskiego...
Już w sobotę, 30 kwietnia, na pl. Piłsudskiego zostanie postawiony namiot, w którym będzie uruchomiona wystawa „Błogosławiony". Znajdą się na niej zdjęcia przedstawiające jedno istotne wydarzenie z życia Jana Pawła II, np. spotkanie z Matką Teresą, zamach, modlitwę przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki. Epizody nawiązują do Ośmiu Błogosławieństw. Wystawa będzie czynna do 8 maja.
O godz. 20.30 rozpocznie się na placu czuwanie modlitewne. Podczas niego stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wniosą na scenę lampiony z ogniem z sanktuarium w Łagiewnikach. W niedzielę na telebimie będzie można obejrzeć beatyfikację z Watykanu. Rozpocznie się o gody. 10. Po niej autobusy zawiozą wiernych do Wilanowa.
... i w Wilanowie
Telebim będzie też ustawiony przed Świątynią Opatrzności Bożej. – Po uroczystościach ok. godz. 13 rozpoczniemy odsłanianie wielkiego portretu wykonanego ze 105 tys. zdjęć wysłanych do nas do 18 kwietnia – mówi Piotr Gaweł, prezes COB. Dodaje, że zdjęcia można nadal nadsyłać za pomocą strony www.portretjp2.pl, wcześniej trzeba wysłać SMS o treści „p" na numer 72551. Zostaną one udostępnione w wirtualnym portrecie, który będzie do obejrzenia w muzeum powstającym w COB. Wizualizację muzeum zobaczymy 1 maja w namiocie przy świątyni.