Po najoryginalniejszą firmę w 25. rocznicę wyborów oznaczających koniec komunizmu w Polsce sięgnęła „Rzeczpospolita". Gazeta ma dodatkową okładkę z pamiętnego plakatu z kowbojem namawiającego do głosowania 4 czerwca 1989 roku. Zresztą także znaczna część gazety poświęcona jest ocenie tych 25 lat.
Uwagę przyciągają rozmowy z prof. Leszkiem Balcerowiczem, autorem planu transformacji gospodarczej, i Marianem Zacharskim, najsłynniejszym szpiegiem PRL. Jest też rozmowa z Krzysztofem Hołowczycem i Zenonem Jaskułą o sporcie na przełomie PRL i wolnej Polski. Sekcję gospodarczą otwiera ranking zasług kolejnych rządów III RP dla gospodarki. Gazeta przypomina też jakże inny 4 czerwca 1989 r. – ten na pekińskim placu Tiananmen.
Są i akcenty bieżące. A wśród nich wywiad z przywódcą Tatarów krymskich, Mustafą Dżemilewem, laureatem Nagrody Solidarności. Szczególnego wymiaru nabierają nawiązania do kontaktów z Rosją, pojawiające się podczas wizyt w Warszawie prezydentów USA Baracka Obamy i Ukrainy Petra Poroszenki.
Czołówkowy tekst „Gazety Wyborczej" dotyczy wizyty Obamy. Rocznicy 4 czerwca poświęcony jest obszerny dodatek. W nim m.in. rozmowy z Adamem Michnikiem i Lechem Wałęsą.