19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 08.05.2015 10:16 Publikacja: 08.05.2015 09:53
Paweł Jabłoński
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała
Oczywiście i my (Rzeczpospolita) i Gazeta Wyborcza zaczynają w podobny sposób, czyli od prezentacji ostatnich sondaży wyborczy (a nawet prognozy wyborczej). U nas połączone jest to z apelem o mądre głosowanie oraz z nawiązaniem do naszej debaty o potrzebie zmiany konstytucji. W środku mamy 4 kolumny, na których sześciu najważniejszych kandydatów do prezydentury odnosi się do problemu zmian w obecnej konstytucji.
W Gazecie na froncie znalazło się jeszcze miejsce na tekst o pracy w szarej strefie. W Polsce to poważny problem. Według gazety bez płacenia podatków i ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce pracuje 4 proc. zatrudnionych. Im dalej na wschód kraju tym odsetek ten rośnie. Na Podlasiu, co dziesiąty pracujący ( i jego pracodawca) unika kontaktów z fiskusem. W środku gazety jeszcze trzy kolumny poświęcone wyborom, w tym niektóre teksty wyraźnie popierające kandydaturę obecnego prezydenta. W tym najbardziej kuriozalny komentarz Moniki Olejnik, w którym udowadnia, że tzw. antysystemowi kandydaci jak JKM i Kukiz wcale nie są antysystemowi. Dowodem na to, jest skorzystanie przez pierwszego z nich z ubezpieczenia w KRUS. Natomiast Kukiz „posila się systemem rockandrollowym".
W pierwszym w tym roku odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" Michał Kolanko rozmawia z Michałem Fedorowiczem, szefem europejskiego kolektywu analitycznego Res Futura. Nie tylko o kampanii prezydenckiej, ale też o jej kontekście i nastrojach społecznych w Polsce na przełomie 2024 i 2025 roku.
Pokoju wokół naszych granic, za którym tak tęsknimy; więcej zrozumienia dla innych, czego tak potrzebujemy...
Grzegorz Gauden – polski dziennikarz prasowy i radiowy, działacz opozycji w okresie PRL, a w latach 2004–2006 redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” – otrzymał odznaczenie „Za odwagę intelektualną”, przyznawane od 25 lat przez pismo społeczno-literackie „Ї”.
„Cicha noc, święta noc! Pokój niesie ludziom wszem”. Pokoju potrzeba dziś światu. Pokoju potrzeba nam, Polakom, bo podzieleni jesteśmy różnorakimi konfliktami w rodzinach, w polityce.
Ministerstwo Kultury oraz MSZ nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w niemieckich mediach, aby trwały negocjacje na temat zwrotu pakietu dzieł sztuki, w tym manuskryptu średniowiecznej pieśni „Gaude Mater Polonia”.
W II turze to będzie walka bardzo wyrównana. Nie mam co do tego wątpliwości - mówił w Helsinkach na konferencji prasowej premier Donald Tusk, pytany o ostatnie sondaże prezydenckie, w których Rafał Trzaskowski traci poparcie, a jego przewaga nad Karolem Nawrockim się zmniejsza.
Podczas spotkania z mieszkańcami Tucholi, Karol Nawrocki, „obywatelski” kandydat na prezydenta, wskazany przez Prawo i Sprawiedliwość, zwrócił uwagę na problem postępującej w kraju depopulacji. W swoim wystąpieniu podkreślił konieczność podjęcia odpowiednich działań, wskazując na inicjatywy wspierające rodziny.
W sondażu CBOS dotyczącym pierwszej tury wyborów prezydenckich prezes IPN Karol Nawrocki jest blisko prowadzącego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Różnica między kandydatami KO i PiS wynosi 4 punkty proc.
Dowody zebrane przez śledczych wystarczyłyby, aby skazać Donalda Trumpa za próbę zmiany wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku - uważa specjalny prokurator Jack Smith, który prowadził śledztwo w tej sprawie.
Gdyby próbowano tworzyć składy mieszane, to my nie będziemy uczestniczyć w fikcjach - zapowiedział sędzia Sądu Najwyższego, prof. Włodzimierz Wróbel, komentując tzw. ustawę incydentalną marszałka Szymona Hołowni.
Wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego publikuje Wirtualna Polska. Sondaż przeprowadziła pracownia United Surveys.
Odebranie koncesji nadawcy telewizyjnemu za mowę nienawiści byłoby środkiem ostatecznym. Nadawca łamiący przepisy musi się jednak liczyć z innymi karami.
Warner Bros. Discovery, Telewizja Polska i Grupa Polsat – tak wygląda podium nadawców, którym w 2024 roku widzowie telewizji linearnej i serwisów na życzenie poświęcili najwięcej czasu. Czyli ile?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas