Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 07:46 Publikacja: 09.01.2024 12:23
Foto: materiały prasowe
W latach 1980-1981 był redaktorem naczelnym „Biuletynu Informacyjnego NZS” na Politechnice Warszawskiej (gdzie studiował na MEL-u). Pisywał do prasy ruchu Solidarność (był m.in. reporterem Agencji Solidarności – słynnego „AS”-a). Po wyjściu z obozu dla internowanych związał się z podziemnym „Tygodnikiem Mazowsze” (używając pseudonimu „K.Pajka”).
Po 1989 współuczestniczył w tworzenie wolnych mediów. Był reporterem „Gazety Wyborczej” (1989-1991). Później pisywał m.in. w „Kulisach”, „Wprost” „Polityce”, „Press”. Współpracował z TVP (m.in. był reporterem „Kuriera 3" oraz prezenterem programu „30 minut" - bazującego na dziennikarstwie śledczym. W latach 2008 — 2009 prowadził w Programie Pierwszym PR wieczorny magazyn „Polska i Świat”. Współpracował także z Polskim Radiem (w latach 1991-1998 był stałym komentatorem politycznym w „Trójce”). Był korespondentem „The Daily Telegraph” i z „BBC”. Udzielał się jako bloger na platformie „Salon 24”. Od 1989 do 1996 wydawał „Gazetę” (podtytuł: „Prawiedziennik Polskiego Echa”) - jedną z pierwszych polskich gazet wirtualnych, która była rozsyłana - od momentu powstania - za pomocą sieci komputerowych, zamieszczając tam skrót wiadomości z Polski. Do końca życia udoskonalał tworzoną od lat swą własną encyklopedię internetową „Leskipedię”.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
W Pałacu Rzeczypospolitej w Bibliotece Narodowej na Placu Krasińskich w Warszawie wręczamy Nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
2 grudnia 2024 - Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie online pt. „Strategie Ochrony Rynku w Obliczu Globalnych Wydarzeń: Antydumping, Protekcjonizm i Ochrona Konkurencyjności w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 roku, w godzinach 13:00 – 15:00. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tematykę globalnych nierówności ekonomicznych i ich wpływu na polityki ochrony rynku. Nasz webinar zgromadzi wiodących ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obecnych wyzwań i możliwości w globalnym handlu i ochronie rodzimych rynków przed nieuczciwą konkurencją.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Bezpieczeństwo i kwestie gospodarcze - dwa temat, które mogą zdefiniować kampanię prezydencką. W nowym odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" rozmowa z Adamem Traczykiem, dyrektorem More in Common Polska.
Gdy wokół hulają polityczne emocje związane z pierwszą rocznicą powołania rządu, z głośników w supermarketach sączą się już bożonarodzeniowe przeboje, a my w popłochu robimy ostatnie zakupy, warto pozwolić sobie na moment adwentowego zatrzymania. A nie ma lepszej drogi, by to zrobić, niż dobra lektura.
W Kielcach na Białogonie doszło do awarii magistrali wodociągowej. Zasila ona ponad 60 proc. mieszkańców wodą z głównego ujęcia w tej części miasta.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
W „Pułapce na myszy” Agathy Christie aktorzy Ateneum pokazują, że umieją grać na różnych instrumentach równocześnie. Czy to jeden z najlepszych spektakli roku? Niewykluczone.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas