Do kiosków trafił drugi numer „Uważam Rze Historia". Tematem jest II RP. To opowieść o kraju, który startował od zera, a mimo to osiągnął sukces.
W 1918 roku Polska była zniszczona przez front wschodni I wojny światowej i najazd bolszewicki. Składała się z trzech różnych – odziedziczonych po zaborcach – organizmów. W 1939 roku Polska była zaś już skonsolidowanym, szybko rozwijającym się państwem. Niestety, proces ten przerwała wojna.
W numerze opisaliśmy heroiczny wysiłek, jakiego dokonali nasi przodkowie w latach 1918 – 1939. Przedstawiliśmy sukcesy Niepodległej oraz sylwetki jej twórców. Prof. Andrzej Chojnowski zestawił dla nas osiągnięcia II i III RP. A trzech Polaków wychowanych w przedwojennej Polsce opowiedziało o utraconej krainie dzieciństwa. Zaprezentowaliśmy sagę rodu Radziwiłłów oraz opowieść o pierwszej i ostatniej miłości Piłsudskiego.
Ponadto w numerze tekst Timothy'ego Snydera o Europie między Hitlerem a Stalinem. Sławomira Cenckiewicza, który przypomniał o zapomnianej masakrze Polaków dokonanej przez Litwinów w 1919 r. Rafała Ziemkiewicza, który zastanawia się, co by było, gdyby w 1939 roku Niemcom udało się zgładzić Churchilla.
Gunnar Paulsson wyliczył zaś, że wśród Polaków było więcej Sprawiedliwych niż szmalcowników. Tom Segew opowiedział, jak ocaleli z Holokaustu padli ofiarą szykan w Izraelu. Krzysztof Masłoń przedstawił sylwetkę Stanisława Mackiewicza, a Bogdan Musiał ujawnił szokujące fakty dotyczące splądrowania „Ziem Odzyskanych" przez Sowiety.