Piotr Zychowicz

Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę

Gdy pędziliśmy na miejsce katastrofy, dowiedzieliśmy się, że z maszyny nie ma co zbierać

Auschwitz, 27 stycznia 1945 roku: Obojętność wyzwolicieli

27 stycznia 1945 roku Rosjanie oswobodzili największy niemiecki obóz zagłady. Jak byli więźniowie wspominają ten dzień.

#1500PlusMinus: Izrael narodził się w Polsce

24 WRZEŚNIA 2011: Historia Żydów z Polski nie kończy się wraz z Holokaustem, czy jak chcą inni – wraz z rokiem 1968. Ta historia trwa. Żydzi z Polski podbili świat!

Cohn Bendit - wieczny rewolucjonista

Cohn Bendit - wieczny rewolucjonista To jedna z najbarwniejszych postaci Parlamentu Europejskiego. Płomienne przemowy, ekscentryczne stroje i niegasnący, pomimo sześćdziesiątki na karku, rewolucyjny zapał. Za oficjalną maską Daniela Cohn-Bendita, jednego z przywódców ruchu 1968 roku, kryje się jednak ponura prawda o jego przeszłości

Piotr Zychowicz: Nieudolna Armia Krajowa na Wołyniu

Struktury Polskiego Państwa Podziemnego na Wołyniu, czyli Delegatura Rządu na Kraj i Armia Krajowa, zwarły się w klinczu. A tymczasem polskie wsie płonęły.

Geremek: Kto się boi Unii Europejskiej

13 lipca 2008 roku w wypadku samochodowym w Lubieniu w Wielkopolsce zginął prof. Bronisław Geremek. Oto jeden z ostatnich wywiadów, jakich udzielił.

W getcie walczył nie tylko ŻOB

Z Mosze Arensem rozmawia Piotr Zychowicz (przypominamy tekst z kwietnia 2011 roku)

Mordercy Bohdana Piaseckiego uchodzą

8 grudnia 1958 roku w Warszawie odnaleziono ciało porwanego i zamordowanego w styczniu 1957 roku licealisty Bogdana Piaseckiego, syna Bolesława, szefa powojennego Stowarzyszenia „Pax”.

Auschwitz oczami katów

77 lat temu, 23 września 1941 roku, przeprowadzono pierwsze egzekucje w komorach gazowych w obozie koncentracyjnym Auschwitz

Masakra w Monachium w świetle jupiterów

45 lat temu, 5 września 1972 roku, podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium palestyńska organizacja terrorystyczna Czarny Wrzesień wzięła 11 izraelskich sportowców jako zakładników. Tak zaczęły się wydarzenia znane jako "masakra w Monachium"