Piotr Zychowicz

Piotr Zychowicz: Nieudolna Armia Krajowa na Wołyniu

Struktury Polskiego Państwa Podziemnego na Wołyniu, czyli Delegatura Rządu na Kraj i Armia Krajowa, zwarły się w klinczu. A tymczasem polskie wsie płonęły.

Auschwitz, 27 stycznia 1945 roku. Obojętność wyzwolicieli

27 stycznia 1945 roku Rosjanie oswobodzili największy niemiecki obóz zagłady. Jak byli więźniowie wspominają ten dzień.

Geremek: Kto się boi Unii Europejskiej

13 lipca 2008 roku w wypadku samochodowym w Lubieniu w Wielkopolsce zginął prof. Bronisław Geremek. Oto jeden z ostatnich wywiadów, jakich udzielił.

W getcie walczył nie tylko ŻOB

Z Mosze Arensem rozmawia Piotr Zychowicz (przypominamy tekst z kwietnia 2011 roku)

Mordercy Bohdana Piaseckiego uchodzą

8 grudnia 1958 roku w Warszawie odnaleziono ciało porwanego i zamordowanego w styczniu 1957 roku licealisty Bogdana Piaseckiego, syna Bolesława, szefa powojennego Stowarzyszenia „Pax”.

Auschwitz oczami katów

77 lat temu, 23 września 1941 roku, przeprowadzono pierwsze egzekucje w komorach gazowych w obozie koncentracyjnym Auschwitz

Masakra w Monachium w świetle jupiterów

45 lat temu, 5 września 1972 roku, podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium palestyńska organizacja terrorystyczna Czarny Wrzesień wzięła 11 izraelskich sportowców jako zakładników. Tak zaczęły się wydarzenia znane jako "masakra w Monachium"

Analitycy techniczni budują sierpniowy portfel akcji

Specjaliści od analizy wykresów wytypowali dziewięć spółek, które powinny przynieść zysk w tym miesiącu. Dwa głosy otrzymała Energa.

Nieśmiertelna legenda

Powstańcy w imię umiłowania wolności i ojczyzny złożyli najwyższą ofiarę. A to, że decyzja Armii Krajowej była oparta na fatalnych iluzjach, to zupełnie inna sprawa – podkreśla autor książki „Obłęd ’44” w rozmowie z Agnieszką Kalinowską.

Samotność Wielopolskiego

Margrabia jest jedną z najtragiczniejszych postaci naszej historii. Dla dobra Polski poszedł na wojnę z Polakami. I stracił wszystko