Reklama
Rozwiń

Walka o władzę nad publiczną telewizją nabiera tempa

Trwa polityczna przepychanka w związku z konkursem na posady w kierownictwie TVP. Jednak zwycięzcy może nie być.

Aktualizacja: 26.05.2015 22:05 Publikacja: 26.05.2015 20:52

Walka o władzę nad publiczną telewizją nabiera tempa

Foto: Fotorzepa/Darek Golik

Konkurs na nowego prezesa i członków zarządu w TVP wchodzi w decydującą fazę. Do finalnego etapu przesłuchań dopuszczonych zostało 12 kandydatów. Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika jednak, że szanse na zajęcie fotela prezesa ma tylko dwoje: Iwona Schymalla i Janusz Daszczyński. Powód? Konkurs o posady w zarządzie TVP to przede wszystkim starcie sił politycznych. Bez ich poparcia trudno nawet marzyć o tych stanowiskach.

Schymalla może liczyć na poparcie środowiska Grzegorza Schetyny z PO. Osoby znające kulisy wyborów w TVP przekonują też, że przed wyborami widywano ją w Pałacu Prezydenckim.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Kraj
Metro nie kursuje od Słodowca do stacji Centrum. „Podejrzenie, że coś się pali”
Kraj
Jedyne Centrum Integracji Cudzoziemców na Mazowszu będzie działało w Warszawie
Kraj
Pociągi wracają na trasę M1 po awarii w metrze warszawskim
Kraj
Tęcza powróci na plac Zbawiciela. Projekt wybrano w Budżecie Obywatelskim przy czwartej próbie
Kraj
„Dwie wieże” jeszcze w grze, choć już bez prokurator Ewy Wrzosek