— To niesamowite — powiedział Ed Stone z California Institute of Technology, w zespole naukowym misji od 1972 roku. — Voyager 1 i 2 mają niebywały talent do dokonywania odkryć.
Lista osiągnięć naukowych sond Voyager jest długa. Wulkany na księżycu Jowisza Io, dowody na ocean pod powierzchnią innego księżyca - Europy, deszcze metanowe na Tytanie, księżycu Saturna, gejzery lodowe na powierzchni Trytona (księżycu Neptuna). Sondzie Voyager 2 zawdzięczamy także odkrycie osobliwego pola magnetycznego Neptuna i Urana.
— Każde z tych odkryć pozwalało zmienić nam sposób myślenia o innych światach — powiedział Stone.
Voyager 1 wystrzelony został 5 września 1977 roku. Dwa tygodnie wcześniej, 20 sierpnia 1977 roku, wysłana została sonda Voyager 2. Obie poleciały w kierunku dużych planet: Jowisza i Saturna. Voyager 2 odwiedził także okolice Urana i Neptuna. Voyager 2 jest do dziś jedyną sondą, która dotarła do tych planet.
W 1980 Voyager 1 wykorzystał wspomaganie grawitacyjne Saturna. Od tego momentu sonda oddala się od naszej gwiazdy z prędkością 61 200 km/h w kierunku gwiazdy AC+793888 w konstelacji Żyrafy. Minie tę gwiazdę za ok. 40 tys. lat.