Obowiązkowa rejestracja kart do telefonów a problem transakcji bankowych

Osoby, które zapomną o zarejestrowaniu telefonu na kartę, nie tylko stracą możliwość dokonywania i odbierania połączeń. Nie będą mogły także korzystać np. z internetowych usług bankowych, jeżeli do autoryzacji transakcji używały przychodzących wiadomości SMS.

Publikacja: 17.01.2017 14:00

Obowiązkowa rejestracja kart do telefonów a problem transakcji bankowych

Foto: 123rf.com

Problem może dotyczyć osób, które do tej pory używały telefonów na karty, a jego numer podały w banku jako właściwy do autoryzowania transakcji. Przykładowo chodzi o potwierdzanie przelewów, gdy za każdym razem, przy dokonywaniu takiej operacji bank przesyła hasło właśnie za pomocą krótkiej wiadomości tekstowej.

Jeżeli więc ktoś celowo nie dokonał do tej pory rejestracji takiego numeru lub po prostu zapomniał o takim obowiązku, musi wziąć pod uwagę to, że żadna instytucja nie będzie go mogła dłużej wykorzystywać. Operatorzy sieci komórkowych będą bowiem mieli obowiązek zablokować taki numer. Pozostaje więc zarejestrować kartę lub podać w banku (innej instytucji) inny numer telefonu (taki, który jest zarejestrowany).

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Prawo drogowe
Ważny wyrok ws. płatnego parkowania. Sąd: nie można nakładać kar za spóźnienie
Oświata i nauczyciele
Nauczyciele nie ruszyli masowo po pieniądze za nadgodziny. Dlaczego?
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Prawo drogowe
Ważny wyrok dla kierowców i rowerzystów. Chodzi o pierwszeństwo