#RZECZoPRAWIE - Katarzyna Górna: Przed wakacjami przeczytajmy umowę

Zaczął się okres wakacyjny. Polacy, którzy chcą wybrać się na swój wymarzony urlop z biurem podróży powinni pamiętać o kilku sprawach. – Zawsze warto dokładnie zapoznać się z ofertą, przeczytać dokładnie umowę i wyjaśnić sformułowania, które budzą nasze wątpliwości – radziła w poniedziałkowym programie #RZECZoPRAWIE Katarzyna Górna, adwokat z kancelarii Affre i Wspólnicy.

Publikacja: 03.07.2017 13:59

Katarzyna Górna

Katarzyna Górna

Foto: rp.pl

Kiedy już wyjedziemy, a hotel nie będzie spełniał naszych oczekiwań, możemy zgłosić reklamację na miejscu (pilotowi lub rezydentowi), a także po powrocie z wyjazdu (mamy na to 30 dni). W takiej reklamacji możemy domagać się obniżenia ceny wycieczki. Duże biura podróży respektują tzw. tabelę frankfurcką, która określa nieprawidłowości i przypisane do nich procentowo wartości obniżenia ceny.

Katarzyna Górka radziła, aby dowody np. w postaci zdjęć, zbierać już na miejscu. Reklamację możemy zgłosić za pośrednictwem formularza udostępnianego przez biuro podróży, ale też w każdej innej formie (np. mailem). - Ważne, aby zrobić to na piśmie – podkreślała prawniczka.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Prawo drogowe
Ważny wyrok ws. płatnego parkowania. Sąd: nie można nakładać kar za spóźnienie
Oświata i nauczyciele
Nauczyciele nie ruszyli masowo po pieniądze za nadgodziny. Dlaczego?
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Prawo drogowe
Ważny wyrok dla kierowców i rowerzystów. Chodzi o pierwszeństwo