Aktualizacja: 10.08.2017 07:49 Publikacja: 10.08.2017 07:49
Foto: Fotolia.com
Przedłożony w ubiegłą środę przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt ustawy o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy, oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych można uznać za kompromis. Rzecz jednak w tym, że nie każdy kompromis służy stronom, a mam tu na myśli zarówno kredytobiorców, jak i kredytodawców. Na wieść o projektowanych przepisach zadowolenie wyraziły wyłącznie Narodowy Bank Polski oraz Komisja Nadzoru Finansowego zaangażowane poprzez Komitet Stabilności Finansowej w tworzenie tejże nowelizacji. Próżno szukać natomiast pozytywnych opinii zarówno środowiska bankowego, jak i kredytobiorców. Okazuje się, że mimo głośnych zapowiedzi definitywnego zakończenia trwającej od kilku lat dyskusji o sposobach pomocy kredytobiorcom hipotecznym ostateczne rozwiązania cieszyć będą wyłącznie polityków, którzy w ten sposób wycofają się ze złożonych obietnic wyborczych. Tym samym trzy projekty ustaw wprost z sejmowej Komisji Finansów Publicznych trafią po wakacjach do niszczarki.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas