Z analizy opisanej w dokumencie wynika, że w pierwszym etapie Rosja rozpocznie kampanię dezinformacyjną w mediach i sieciach społecznościowych, aby osiągnąć "podział wśród ludności, zdestabilizować społeczeństwo i podważyć zaufanie do wolnej demokracji".
Procesowi temu towarzyszyć będą cyberataki na elektrownie, tamy i inne ważne obiekty. Ze względu na tajność operacji, poszczególne działania będą trudne do jednoznacznego przypisania Rosji.
Czytaj więcej
W środę w Naddniestrzu zwołany w trybie nagłym nadzwyczajny zjazd deputowanych ludowych wszystkich szczebli zaapelował do władz Rosji o ochronę przed rosnącą presją gospodarczą ze strony władz Mołdawii. ISW, think tank z Waszyngtonu, analizuje jakie kroki wobec Naddniestrza może podjąć Rosja.
Scenariusz ataku Rosji na Niemcy. Celem mają być m.in. reaktory jądrowe
W drugim etapie Rosja skoncentruje wojska w pobliżu granic NATO, a kraje sojuszu odpowiedzą wzmocnieniem swoich kontyngentów granicznych. Liczba cyberataków i działań sabotażowych wzrośnie, aby opóźnić ruch wojsk NATO. Rosja będzie również próbowała unieszkodliwić satelity kosmiczne. Nie można wykluczyć ataków na reaktory jądrowe, zakłady chemiczne i wodociągi w Niemczech.
W trzeciej fazie Rosja przeprowadzi precyzyjne ataki z użyciem broni konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. Uderzenia zostaną skierowane „przeciwko celom na terytorium Republiki Federalnej Niemiec” - informuje „Bild” powołując się na treść dokumentu. Jednocześnie zniszczona zostanie duża liczba satelitów kosmicznych.