Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 16.12.2024 11:21 Publikacja: 02.01.2024 13:48
Blok mieszkalny w Kijowie po rosyjskim ataku rakietowym
Foto: AFP
W nocy 2 stycznia 2024 roku Rosja przeprowadziła kolejny zmasowany atak rakietowy na ukraińskie miasta. W nocy wystrzelono dziesiątki dronów szturmowych, pocisków manewrujących i balistycznych, a celami były m.in. Kijów, Charków i Mikołajów.
W stolicy kraju odnotowano szereg zniszczeń, w tym uszkodzenia budynków mieszkalnych, magazynu, supermarketu i infrastruktury gazowej. W części miasta nie ma dostępu do wody i prądu.
Minister obrony Holandii Ruben Brekelmans w rozmowie z dziennikiem „Trouw” mówił o konieczności podjęcia przez Europę inicjatywy ws. negocjacji pokojowych między Ukrainą a Rosją zanim Donald Trump zostanie zaprzysiężony jako prezydent USA.
Prezydent Wołodymyr Zełenski „zdecydowanie, ale uprzejmie” odrzucił propozycję rozmowy telefonicznej z premierem Viktorem Orbánem w sprawie omówienia zawieszenia broni na Boże Narodzenie - stwierdził węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó. Doradca Zełenskiego zaprzecza.
Wczesnym rankiem 15 grudnia drony zaatakowały Grozny w Czeczenii. Jeden z bezzałogowców uderzył w budynek - podają ukraińskie media, powołując się na niezależne kanały w serwisie Telegram.
Turcja jest gotowa zapewnić szkolenie wojskowe dla syryjskiej armii, jeśli Ankara o taką pomoc zostanie poproszona - zadeklarował turecki minister obrony Yasar Guler.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rosja wycofuje swoje wojska z północnej Syrii, ale nie opuszcza dwóch głównych baz po upadku Baszara Asada - informują źródła agencji Reutera w syryjskiej administracji. Jak zauważa agencja, odsunięcie od władzy Asada, który nawiązał bliski sojusz z Moskwą, wywołuje pytania o przyszłość rosyjskich baz w Syrii: bazy lotniczej Hmejmim w Latakii i bazy marynarki wojennej w Tartusie.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Niemieckie SPD w swoim programie wyborczym wyklucza możliwość przekazania pocisków Taurus Ukrainie.
Po niemal trzech latach wywiezione z Kijowa – po wybuchu wojny Na Ukrainie – dzieła artystów takich jak Banksy czy Murakami Takashi, zostały odzyskane. Pomogły je przejąć między innymi polskie służby.
Prezydent-elekt USA Donald Trump w ostatnich tygodniach wyraził duże zainteresowanie prywatyzacją Poczty Stanów Zjednoczonych – informuje Washington Post, powołując się na trzech anonimowych informatorów.
Minister obrony Holandii Ruben Brekelmans w rozmowie z dziennikiem „Trouw” mówił o konieczności podjęcia przez Europę inicjatywy ws. negocjacji pokojowych między Ukrainą a Rosją zanim Donald Trump zostanie zaprzysiężony jako prezydent USA.
Stany Zjednoczone odegrały kluczową rolę w obronie demokracji, rządów prawa oraz praw człowieka w Polsce w ostatnich latach – uważa Mark Brzezinski, ambasador USA w Warszawie.
Lider większości Partii Demokratycznej w Senacie Chuck Schummer domaga się od Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA ustalenia kto stoi za dronami, które od tygodni pojawiają się nad Nowym Jorkiem i New Jersey.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas