Taką zamianę doskonale widać w firmie Procter & Gamble, która już w 2018 r. zrewidowała globalną Strategię Zrównoważonego Rozwoju Ambicja 2030. Uwzględnia ona nie tylko zaktualizowane cele zmniejszające ślad środowiskowy. Przede wszystkim kładzie nacisk na działania wspierające i inspirujące pozytywny wpływ na środowisko i zachęcające do odpowiedzialnej konsumpcji. Zielona rewolucja, o której dzisiaj mówimy w przypadku P&G trwa już od wielu lat. Gdy przejrzeć się strategii P&G i podjętym działaniom można powiedzieć, że firma ma obsesję na punkcie zrównoważonego rozwoju, ekologii.
P&G stawia na innowacyjność produktową, która zakłada opracowanie oraz wprowadzenie na rynek "innowacyjnych, ekologicznych produktów" , produktów jeszcze bardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego. To potężne wyzwanie, gdy spojrzymy poprzez pryzmat obszaru w jakim działa P&G.
Takie podejście widać po markach grupy, dzięki stosowanym innowacjom np. produkty Ariel, Lenor, Vizir, czy Fairy zwiększają wydajność oraz pozwalają na mniejsze zużycie energii czy wody podczas ich stosowania. To z pozoru drobne zmiany zachowań, P&G zachęca konsumentów aby prali i zmywali naczynia w niskich temperaturach i szybkich cyklach. Obecnie produkowane detergenty zapewniają wysoką skuteczność nawet przy temperaturach poniżej 20 stopni. Taka zmiana tylko w Europie spowodowałaby oszczędność energii na poziomie 57 proc.
P&G prowadzi także nieustanną edukację konsumentów dotyczącą recyklingu oraz współpracuje z partnerami zewnętrznymi, aby rozwijać infrastrukturę służącą przetwarzaniu odpadów. Współpracuje przy tym także z wieloma podmiotami w branży i poza nią, nawiązując rożne partnerstwa, które pozwalają na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań służących całemu społeczeństwu. Jednym z obszarów, które wymagają największej interwencji obecnie jest plastik.
Aby zrównoważony rozwój społeczny i środowiska mogły być integralną częścią planów biznesowych firmy ważną rolę do spełnienia mają pracownicy – których P&G edukuje, wyposażając w niezbędną wiedzę tak aby mogli oni obmyślać stale nowe rozwiązania ale także stosować praktyki oparte na zrównoważonym rozwoju.