Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.05.2018 21:25 Publikacja: 01.05.2018 21:00
Foto: 123RF
Ubiegłoroczny napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) do Polski na poziomie 14,8 mld dol. oznacza, że 2017 r. był pod tym względem najlepszym od dziesięciu lat. A korzystne dane napływające z europejskiej gospodarki dają szanse, że 2018 r. może okazać się tak dobry jak poprzedni.
– Europa jest mocno rozgrzana. A Polska z centralną lokalizacją jest atrakcyjnym miejscem do lokowania nowych projektów, zwłaszcza w kontekście brexitu – twierdzi Kiejstut Żagun, dyrektor w KPMG, szef zespołu ds. ulg i dotacji. Choć Wielka Brytania w ub. roku jeszcze pozostawała europejskim liderem pod względem napływającego kapitału (33,2 mld dol.), to łączna wartość tych inwestycji była już mniejsza niż w roku 2016 o 5 proc. (większy, 12-procentowy spadek wartości odnotowała jedynie Turcja), a liczba nowych projektów zmalała o jedną dziesiątą.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rząd w Bukareszcie musi przeprowadzić bolesne reformy fiskalne po tym, jak Rumunii głęboko w oczy zajrzało ryzyk...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wielkoskalowej powodzi nie przewidujemy - mówili dziś w Sejmie eksperci IMGW. Rzeki podniosły się nawet o 1,5 m....
Rola Ameryki na globalnej mapie geopolitycznej znalazła się w centrum uwagi ekspertów podczas dyskusji, która wp...
Bruksela chce utworzyć specjalny fundusz wsparcia dla Ukrainy w wartości 100 mld euro. Ma to pomóc zakończyć ros...
Wojna rozpętana przez rosyjskiego dyktatora będzie kosztowała Rosję utratę do 14 proc. PKB. Wyliczyli to nie obc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas