Aktualizacja: 12.02.2020 11:09 Publikacja: 12.02.2020 11:07
Foto: fotolia
Według niego, zaledwie 8 proc. obrotów 2,35 mld funtów (3,04 mld dolarów) sektora finansowego „Skały” dotyczy interesów z Unią, reszta przypada na W. Brytanię, gdzie co czwarty zmotoryzowany mieszkaniec, korzysta z firm ubezpieczeniowych z tego terytorium. — Jest nas 32 tysiące, a tylko z samą W. Brytanią wystarczy nam biznesu — powiedział Reuterowi.
Firmy finansowe z londyńskiego City wydały miliony funtów na zakładanie ośrodków w Unii i przenoszenie tysięcy pracowników, natomiast skutki brexitu dla Gibraltaru, brytyjskiej enklawy o powierzchni 6 km2 były dotychczas znacznie mniej dramatyczne. Porozumienie z Londynem o dalszym niezakłóconym dostępie do brytyjskiego rynku zmniejszyło niepokoje, nie było też znaczących ucieczek firm finansowych czy utraty miejsc pracy. — To stwarza nam możliwość takiego samego działania jak dotąd i potencjalnego wzrostu — stwierdził minister nawiązując do wzrostu zainteresowania nowymi obszarami, np. blockchain.
Polska gospodarka rośnie wolniej od oczekiwań. Inflacja, choć pójdzie w górę, nie jest postrzegana jako problem. Znacznie poważniejsze zagrożenia to m.in. sytuacja zewnętrzna. To główne wnioski z najnowszych badań Europejskiego Kongresu Finansowego.
Nie da się finansować wszystkich dziedzin po równo – twierdzi Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. I zapowiada, że trzeba wyznaczyć – ponad politycznymi podziałami – kluczowe obszary badań w polskiej nauce.
Jeszcze nigdy we współczesnej historii Rosji, państwo nie przejęło tak wiele prywatnego majątku, jak w trzecim roku wywołanej przez Putina wojny. Kreml nazywa to „nacjonalizacją”. W rzeczywistości jest to grabież prywatnych aktywów.
Stany Zjednoczone udzieliły Ukrainie kredytu w wysokości 20 mld dolarów. Zastawem są wpływy z rosyjskich, zamrożonych na Zachodzie aktywów. To z nich pożyczka wraz z odsetkami zostanie spłacona.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W rok spadła liczba osób zaniepokojonych zmianami klimatu i to aż o 7 pkt proc. Spośród ankietowanych w kilkunastu krajach właśnie u nas spadek jest najwyraźniejszy, choć w ujęciu globalnym także go widać.
Wystarczy 30 minut ćwiczeń, aby poprawić pamięć i funkcje poznawcze na kolejne 24 godziny. Nie musi to być jednocześnie typowy trening. Odpowiedni będzie nawet szybki spacer. Do takich wniosków doszli brytyjscy naukowcy na podstawie przeprowadzonych badań.
Ojciec i macocha 10-letniej Sary Sharif zostali w środę uznani za winnych jej morderstwa przez sąd w Londynie. Przez ponad dwa lata mieli ją poddawać „straszliwym cierpieniom”.
Stosunki UE z Wielką Brytanią, która z niej wystąpiła, powinny być bliższe. Warto poluzować unijny rynek dla Brytyjczyków w zamian za bezpieczeństwo – wynika z badań opinii publicznej po obu stronach kanału La Manche przeprowadzonych przez ECFR.
51,6 miliarda funtów wyniosły wpływy brytyjskiej gospodarki z turystyki w 2023 roku. To pokazuje znaczenie tej gałęzi gospodarki dla kraju, ale utrzymanie tej koniunktury jest zagrożone - ostrzega organizacja branżowa ABTA w apelu do rządzących.
Brytyjska agencja meteorologiczna Met Office wydała ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia dla Walii i części południowej Anglii. Rzadki, czerwony alert oznacza "zagrożenie dla życia".
Stabilność gospodarcza, bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo granicy - na takich fundamentach ma opierać się plan premiera Wielkiej Brytanii, Keira Starmera, dotyczący ograniczenia napływu imigrantów do Wielkiej Brytanii.
Brytyjskie zawodowe wojska lądowe mogłyby zostać całkowicie zniszczone w zaledwie sześć miesięcy, gdyby musiały brać udział w wojnie podobnej do tej, jaka toczy się na Ukrainie - mówi Alistair Carns, wiceminister obrony Wielkiej Brytanii.
Jedną z najbardziej prestiżowych nagród artystycznych w Wielkiej Brytanii zdobyła 38-letnia szkocka artystka Jasleen Kaur za wystawę „Alter Altar”
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas