Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 23.03.2016 20:00 Publikacja: 23.03.2016 20:00
Foto: Rzeczpospolita
Pieniądze z UE stanowią szansę dla samorządów terytorialnych na zakończenie inwestycji i realizację nowych przedsięwzięć. Najważniejszymi formami pozyskania kapitału są kredyty z europejskich instytucji finansowych oraz emisja obligacji. Jakie instrumenty finansowe będą optymalne dla samorządów w kolejnej perspektywie finansowej? Czy samorządy sięgną po niestandardowe rozwiązania w zakresie zapewnienia finansowania?
Moderator: Marzena Suchan, redaktor naczelna serwisów informacyjnych, Grupa Onet.pl. Paneliści: Branko Grčić, przewodniczący Komisji ds. Turystyki parlamentu Chorwacji; Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa; Piotr Michałowski, Europejski Bank Inwestycyjny, szef Biura w Warszawie, Petr Osvald, wiceprzewodniczący Komisji ds. Polityki Spójności Terytorialnej (COTER) Komitetu Regionów Unii Europejskiej (Czechy); Witold Słowik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju; Marcin Zabelski, pełnomocnik zarządu spółki Fundusz Zarządzania Nieruchomościami.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wielkoskalowej powodzi nie przewidujemy - mówili dziś w Sejmie eksperci IMGW. Rzeki podniosły się nawet o 1,5 m....
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Rola Ameryki na globalnej mapie geopolitycznej znalazła się w centrum uwagi ekspertów podczas dyskusji, która wp...
Bruksela chce utworzyć specjalny fundusz wsparcia dla Ukrainy w wartości 100 mld euro. Ma to pomóc zakończyć ros...
Wojna rozpętana przez rosyjskiego dyktatora będzie kosztowała Rosję utratę do 14 proc. PKB. Wyliczyli to nie obc...
Jeśli niemiecki rząd nie wywiąże się z umowy, jeśli gospodarka pod presją ceł nie obroni się, to ludzie zwrócą s...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas