Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 23.06.2016 12:46 Publikacja: 23.06.2016 12:03
Panorama Hongkongu
Analityczna amerykańska firma Mercer ogłosiła coroczny ranking najdroższych do życia dla cudzoziemców miast świata. Firma porównała koszty utrzymania się przyjezdnych (wydatki na żywność, transport, mieszkanie, rozrywki) w 209 krajach. Na pierwszym miejscu wylądował w tym roku Hongkong, stolica Angoli spadła na drugie miejsce z powodu osłabienia się narodowego pieniądza.
Na trzecim jest miasto bankierów - Zurych, a na czwartym miasto-państwo na wyspie Singapur, gdzie wprawdzie jedzenie i transport jest tanie, ale bardzo drogo się mieszka. Na piątym jest Tokio. Na szóstym pierwszy raz znalazła się Kinszasa - stolica jednego z najbiedniejszych krajów świata - Demokratycznej Republiki Konga. Choć mieszkańcom na przeżycie musi tam wystarczyć jeden dolar, to cudzoziemcy płacą za wszystko wielokrotnie drożej. Do tego najbiedniejsze stolice sprowadzają właściwie wszystko z zagranicy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rząd w Bukareszcie musi przeprowadzić bolesne reformy fiskalne po tym, jak Rumunii głęboko w oczy zajrzało ryzyk...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wielkoskalowej powodzi nie przewidujemy - mówili dziś w Sejmie eksperci IMGW. Rzeki podniosły się nawet o 1,5 m....
Rola Ameryki na globalnej mapie geopolitycznej znalazła się w centrum uwagi ekspertów podczas dyskusji, która wp...
Bruksela chce utworzyć specjalny fundusz wsparcia dla Ukrainy w wartości 100 mld euro. Ma to pomóc zakończyć ros...
Wojna rozpętana przez rosyjskiego dyktatora będzie kosztowała Rosję utratę do 14 proc. PKB. Wyliczyli to nie obc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas