Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 23.01.2018 16:39 Publikacja: 23.01.2018 16:39
Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
W porywach notowania wskaźnika rosły do 67 933 pkt, co jest nowym historycznym maksimum w ujęciu intraday. Z punktu widzenia analizy technicznej nowe maksimum to sygnał kupna i początek kolejnej fali hossy, co potwierdzają wskaźniki analizy technicznej: MACD, A/D, ADX oraz średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Fakt, że WIG jest na historycznie wysokim poziomie utrudnia oszacowanie zasięgu nowej fali, ale Piotr Neidek z DM mBanku uważa, że celem może być nawet 73 000 pkt (na podstawie analogicznych sygnałów z 2000 r. i 2004 r.). Z uwagi na lokalne wykupienie (RSI(14) na poziomie 74 pkt) można się spodziewać korekty, co często jest następstwem nowych szczytów. Najbliższe wsparcie to 66 000 pkt. Już we wtorek mieliśmy tego przedsmak, bowiem druga połowa sesji upłynęła pod dyktando sprzedających i ostatecznie WIG zakończył sesję na poziomie 67 529 pkt. Kluczowa dla utrzymania scenariusza hossy na szerokim rynku GPW jest obrona 200-sesyjnej średniej kroczącej, która znajduje się obecnie przy 62 800 pkt.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoc...
W 2024 r. więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas