Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 06.02.2018 12:32 Publikacja: 06.02.2018 12:32
Foto: Bloomberg
O godzinie 13.00 główne indeksy warszawskiej giełdy wciąż notowały solidne zniżki. WIG20 spadał o 3,2 proc. do 2424 pkt, WIG o 2,9 proc. do 62 834 pkt, mWIG40 o 3 proc. do 4728 pkt, a sWIG80 o 3,2 proc. do 14 296 pkt. Zgodnie ze statystykami rynkowymi 85 proc. spółek notowało spadek wartości akcji, a tylko 6 proc. ich wzrost (w tym gronie m. in. Famur, Mirbud i Relpol). W portfelu blue chips wszystkie podmioty były pod kreską, od Eurocash ze spadkiem 1 proc. zaczynając, na Lotosie z przeceną o 3,8 proc. kończąc. Jak widać, rynek z trudem podnosi się po poniedziałkowym tąpnięciu na Wall Street. Na razie brakuje fundamentalnych impulsów do odbicia. Warszawie nie pomaga nawet fakt, że zagraniczne wskaźniki zmniejszyły skalę spadku do -2 proc. (DAX, CAC40, BUX). WIG20 była na półmetku, drugim po ateńskim, najsłabszym indeksem na Starym Kontynencie. Warto jednak zwrócić uwagę na wykresy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoc...
W 2024 r. więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas