Aktualizacja: 07.08.2019 19:24 Publikacja: 07.08.2019 19:24
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Od środowej sesji warszawscy inwestorzy mieli prawo oczekiwać, że będzie dniem oddechu po serii spadków. Choć wtorkowa sesja miała negatywny wydźwięk (WIG20 przez część dnia zwyżkował, ale ostatecznie zakończył go znacznie poniżej poziomu otwarcia), to w szerszym zakresie nadzieje na uspokojenie sytuacji WIG20 dawały poziomy, na których WIG20 zatrzymał się w maju również po serii gwałtownych spadków.
I rzeczywiście z rana wydawało się, że taki scenariusz może się zrealizować. WIG20 szybko podniósł się o 10 pkt, co oznaczało zwyżkę o około 0,5 proc. W nastrojach warszawskich inwestorów wspierali koledzy z innych parkietów Starego Kontynentu. Kilka głównych indeksów, w tym niemiecki DAX, zyskiwało ponad 1 proc. Wszystko zaczęło się zmieniać, gdy do handlu zaczynali przystępować inwestorzy w Stanach Zjednoczonych, a prezydent Donald Trump zalogował się na Twittera. Seria jego wpisów dotycząca polityki Fedu wprowadziła nerwowość na rynkach akcji. Według Trumpa Fed powinien jeszcze obniżyć stopy procentowe. S&P 500 na otwarciu zniżkował o ponad 1 proc., z kolei europejskie indeksy akcji stopniowo (a w przypadku WIG20 gwałtownie) zaczęły tracić poranny dorobek. I tak około 0,5-proc. zwyżkę WIG20 szybko zamienił na ponad 1-proc. stratę. Z kolei zwyżka DAX stopniała do około 0,2 proc.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas