Aktualizacja: 06.11.2015 16:29 Publikacja: 06.11.2015 16:29
Foto: Fotorzepa, Pasterski Radek PR Pasterski Radek
WIG20 rozpoczął piątkową sesję z poziomu 2040 pkt, czyli zaledwie 1 pkt poniżej czwartkowego zamknięcia. Po neutralnym starcie niedźwiedzie bardzo szybko przejęły kontrolę na parkiecie i już na półmetku sesji indeks tracił 0,5 proc. i oscylował przy 2030 pkt. W gronie największych spółek najsłabsze było PGNiG. W reakcji na gorsze od ubiegłorocznych dane za III kwartał notowania spadały nawet o ponad 6 proc. do 6,24 zł.
Do godziny 14.30 WIG20 poruszał się horyzontalnie, ale opublikowane wówczas dane z amerykańskiego rynku pracy dały niedźwiedziom dodatkowy impuls. Okazało się bowiem, że zarówno bezrobocie, zmiana zatrudnienia oraz stawka płacowa były lepsze od oczekiwań. Inwestorzy odebrali te dane jako argument wspierający scenariusz podwyżki stóp procentowych jeszcze w grudniu. Taki manewr osłabia niestety obóz byków, co widać było po reakcji naszego rynku. W ciągu 30 minut WIG20 wyznaczył sesyjne minimum na poziomie 2015 pkt, co oznacza, że znalazł się zaledwie 7 pkt od wrześniowego minimum. Jeśli wsparcie 2008 pkt pęknie, będzie to sygnał do kontynuacji trwającego od kilku miesięcy trendu spadkowego. Ostatecznie WIG20 zakończył piątkową sesję zniżką o 1,1 proc. do 2019 pkt. Najsilniejszy w portfelu blue chips był Synthos, a najsłabsze wspomniane PGNiG.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Analitycy spodziewają się w przyszłym roku ożywienia na rynku M&A, którego początkowe oznaki już dostrzegają.
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
W pierwszych minutach wtorkowego handlu na warszawskiej giełdzie aktywniejszą stroną byli sprzedający, co przełożyło się na korektę głównych indeksów.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W porównaniu z bardzo udanym pod względem stóp zwrotu poprzednim tygodniem, w poniedziałek wyraźnie osłabł zapał do zakupów na warszawskiej giełdzie.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Jednym z fundamentów GPW znów mają być inwestorzy – tak w skrócie można opisać strategiczne kierunki rozwoju operatora rynku na lata 2025–2027.
Przeciętna polska spółka rodzinna na GPW ma ponad 100 milionów złotych wyniku EBITDA, a jej wartość rynkowa przekroczyła miliard złotych w 2023 r.
Ani warszawska GPW, ani inne giełdy w Europie nie wystraszyły się zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze reakcje.
IV kwartał pod względem IPO był lepszy niż wcześniejszy, ale na prawdziwy boom trzeba będzie jeszcze poczekać – uważają eksperci PwC.
Spadki cen akcji Żabki, a wcześniej Allegro, pokazują, że polska giełda nie ceni zbytnio spółek handlowych.
Do naszego konkursu zapraszamy wszystkich inwestorów - nie tylko tych zaawansowanych, ale też początkujących, w tym studentów. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Rejestracja potrwa do 22 listopada.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas