Sprawę tę omawiano 21 marca 2014 r. podczas spotkania, któremu przewodniczył wicepremier Dmitry Kozak. Do połowy kwietnia resorty finansów, gospodarki i rozwoju regionalnego mają przedstawić odpowiedni projekt wraz z szacunkami wydatków i przychodów.
Rosja szuka sposobów uniezależnienia anektowanego Krymu od pomocy z budżetu państwa. W tym roku Krym może mieć deficyt na poziomie 55 miliardów rubli (1,5 miliarda dolarów), który w całości zostanie sfinansowany przez Moskwę. W okresie pierwszych miesięcy 2014 r. Rosja miała nadwyżkę w wysokości 30,5 miliarda rubli, co jest równowartością 0,3 proc. produktu krajowego brutto.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że Rosja w tym roku na subsydiowanie Krymu może przeznaczyć co najmniej 2,8 miliarda dolarów z rezerw nadzwyczajnych w swoim budżecie. Szacunki rosyjskiego rządu wskazują, iż na wsparcie finansowe Krymu i Sewastopola, gdzie kwateruje flota czarnomorska, potrzeba 100-130 miliardów rubli. Kwota ta może zostać nawet podwojona, jeśli na Krymie zostaną podniesione emerytury i płace do poziomu rosyjskiego.
W Rosji hazard został zakazany w 2009 r. Nie dotyczy to tylko czterech regionów: krasnodarskiego, kaliningradzkiego, Altai (na granicy z Kazachstanem) i Władywostoku. Czynne jest jednak tylko centrum hazardu w Azowie, gdzie indziej trwają prace budowlane.