Aktualizacja: 30.04.2025 12:52 Publikacja: 09.08.2022 03:00
Foto: Adobe Stock
Ustawa dotycząca finansowania przedsięwzięć społecznościowych oraz pomocy kredytobiorcom weszła w życie pod koniec lipca, co oznacza, że platformy crowdfundingowe mogą zacząć ubiegać się o licencję zezwalającą na działalność po zakończeniu okresu przejściowego. Aby podmioty mogły szybciej dostosować się do nowych przepisów, w poniedziałek UKNF opublikował na swojej stronie formularz pomocny przy składaniu wniosku oraz potencjalnie ułatwił sam proces.
– Uwagę zwraca wymóg dołączania do wniosku opisów wymaganych ustawą rozwiązań, zamiast przedstawienia regulaminów czy procedur. To powinno skrócić i uprościć procedurę przyznawania licencji na świadczenie usług finansowania społecznościowego – skomentował dla „Rzeczpospolitej” Rafał Mikusiński, zastępca przewodniczącego KNF, odpowiedzialny w UKNF za nadzór nad rynkiem kapitałowym. Oznacza to, że składając wniosek, podmioty będą mogły podawać jedynie opisy tego, jak zamierzają wdrożyć nowe rozwiązania, zamiast pełnych procedur i regulaminów ich funkcjonowania.
26 proc. ocenia ją pozytywnie, a 28 proc. negatywnie. Tylko co piąty deklaruje, że w ostatnich trzech miesiącach...
Norweski narodowy fundusz emerytalny Statens pensjonsfond, nazywany potocznie funduszem naftowym ze względu na g...
Fundusze zdefiniowanej daty PPK w miarę swoich możliwości stabilizowały sytuację na warszawskim rynku, w czasie...
Grupa Revolut zarobiła w minionym roku 1,4 mld dolarów. Liczba klientów na świecie wzrosła o 15 mln, a w Polsce...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Jak zagraniczny kapitał może pomóc Polsce budować drogi, porty i sieci energetyczne?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas