Aktualizacja: 22.06.2015 14:21 Publikacja: 22.06.2015 14:21
James Gorman nie wierzy w Grexit
Foto: Bloomberg
- Nie wierzę, że Grecja wyjdzie ze strefy euro. Kompromis zostanie w końcu osiągnięty, ponieważ ryzyko takiego kroku jest zbyt duże - powiedział James Gorman w wywiadzie dla niemieckiego "Welt am Sonntag".
Zdaniem Gormana bardziej sensowna niż tzw. Grexit jest restrukturyzacja długu Grecji. Jednak jeśli Ateny zdecydują się na opuszczenie strefy euro to skutki są przewidywalne a ich oddziaływanie na resztę krajów strefy będą raczej ograniczone. - W końcu głowni aktorzy mieli dość czasu by przygotować się i na taki scenariusz - podkreślał James Gorman, dodając jednak, że polityczne skutki takiej decyzji są bardzo trudne do przewidzenia. - To byłoby całkiem nowe doświadczenie. Ja bym wolał by do tego nie doszło - podkreślił.
Ranking miast - największych trucicieli atmosfery nad Rosją otwiera najstraszniejsze przemysłowe miasto kraju - Norylsk.
Finansowanie, którego warunki zależą od spełnienia wskaźników z obszaru ESG, jest dostępne dla szerokiego grona firm, od największych po małe. Nie zależy też od branży – podkreśla Paweł Derengiewicz, dyrektor Biura Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.
Jedną z konkluzji debaty jest potrzeba wyraźnego i odważnego komunikowania społeczeństwu, że nie żyjemy w czasach, kiedy możliwe jest dowolne zwiększanie wydatków.
Rosyjski resort finansów w środę rozpoczął rekordowe zaciąganie pożyczek na rynku krajowym. W jeden dzień sprzedał obligacje o wartości biliona rubli. Większość kupiły banki. W piątek Kreml rusza ze skupem walut i złota z rynku.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Zadłużenie na świecie wzrosło po 9 miesiącach 2024 r. o ponad 12 bln dolarów do rekordowej sumy prawie 323 bln - podał Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF). Duże deficyty budżetowe wskazują, że długi krajów mogą zwiększyć się do 2028 r. o jedną trzecią do 130 bln. Pełne dotrzymanie celów redukcji emisji spalin może oznaczać dodatkowe 38 mld dolarów doliczone do światowego zadłużenia w 2028 r.
Nie widać końca spadku cen najbardziej poszukiwanych dotąd zegarków na rynku wtórnym, takich marek jak Rolex, Patek Philippe czy Audemars Piguet, dotąd uznawanych za inwestycyjne pewniaki. Spadki ciągną się już siódmy kwartał z rzędu. Nadal jednak produkty z rynku wtórnego są droższe niż zegarki w salonie.
Amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley zapłacił szefowi Jamesowi Gormanowi 31,5 mln dolarów za pracę w 2022 roku, co oznacza spadek o 10 proc. wobec 35 mln dolarów rok wcześniej. Obniżka nastąpiła po tym jak bank odnotował niższe przychody i zyski.
Zysk netto banku Goldman Sachs za czwarty kwartał spadł rok do roku o 66 proc., do 1,33 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 3,32 USD, podczas gdy średnio prognozowano, że sięgnie on 5,48 USD. Przychód za czwarty kwartał wyniósł natomiast 10,59 mld USD i był o 16 proc. niższy niż przed rokiem.
Młode pokolenie klientów na Zachodzie nakręca wzrost na rynku produktów luksusowych. Skąd to zamiłowanie do dóbr luksusowych? Zdaniem autorów raportu banku Morgan Stanley m.in. dzięki temu, że wielu młodych mieszka z rodzicami.
Jeden z największych banków inwestycyjnych świata beztrosko zlicytował stare twarde dyski zawierające dane milionów klientów.
Amerykański bank Morgan Stanley zapowiedział podwyżki o ponad 20 proc. rocznych premii dla najlepszych pracowników. Wygląda na to, że nie będzie jedynym w swej hojności.
Amerykański bank obniżył prognozę dla gospodarki Rosji. PKB będzie się kurczyć jeszcze dwa lata.
Amerykański bank sprzedał swoje aktywa z branży handlu ropą amerykańskiej spółce handlowej. Mieli je kupić Rosjanie, ale sankcje uniemożliwiły transakcję.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas