Na uczniów, którzy skorzystają z tej propozycji, czekają pokazy filmów, i cykle warsztatowe z prelekcjami i dyskusjami, na których dowiedzą się, jak patrzeć na sztukę filmową oraz dlaczego warto to robić.
To już jego ósma edycja. Przez cały wrzesień nauczyciele – przez formularze dostępne w kinach i na internetowej stronie programu – mogą zgłaszać swoje klasy na całoroczne cykle filmowe. Każdy taki cykl obejmuje dziewięć spotkań, przez cały rok szkolny.
Każde spotkanie, oprócz projekcji filmu, którego często nie sposób znaleźć w repertuarze większości kin, to również prelekcja gościa dostosowana do wieku uczniów oraz dyskusja dla chętnych po zakończeniu seansu. Prelegentami będą krytycy filmowi, filmoznawcy, sami twórcy, działacze społeczni oraz animatorzy kultury.
W repertuarze znajdą się filmy współczesne i klasyka kina. Pozycje filmowe zostały dopasowane do kategorii wiekowych. Cykle dzielą się na te, które zajmują się kinem od strony warsztatowej lub filmoznawczej oraz na te, które bardziej koncentrują się na omawianiu problemów młodych ludzi lub ciekawych zjawisk społecznych. W tych pierwszych wykładać będą historycy kina lub twórcy, w drugich - animatorzy czy dziennikarze.
Najmłodsze dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, będą mogły zobaczyć między innymi klasykę kina niemego (najmłodsze dzieci najlepiej ze wszystkich widzów reagują na czarno-białe komedie sprzed prawie stu lat), a także przegląd wartościowej polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci.