Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 21.03.2016 17:13 Publikacja: 21.03.2016 17:13
10 zdjęć
ZobaczFoto: Aurora Films
Co może być „głośniejsze od bomb"? Krzyk własnej duszy? Tytuł filmu Joachima Triera jest dość pretensjonalny i nadęty, ale kryje ciekawą opowieść o skomplikowaniu ludzkich losów, depresji, samotności.
W pierwszych scenach młody chłopak zostaje ojcem. Odwiedzając żonę w szpitalu, spotyka byłą dziewczynę. On wita na świecie nowe życie, ona – żegna się z umierającą matką. Spotkanie tworzy wyrwę w jego ułożonej codzienności, rodzi tęsknotę za czymś, co było, co być mogło. Jest w tym zdarzeniu symbol. Ale to nie oni będą bohaterami filmu, lecz matka młodego ojca. Wielka nieobecna. Fotografka i korespondent wojenny. Isabelle pokazywała światu obrazy kobiet w burkach, dzieci umierających w obozach dla uchodźców, ciał rozrywanych przez wybuchy bomb. Widz pozna ją jednak tylko z retrospekcji, bo akcja filmu toczy się w czasie, gdy w Nowym Jorku organizowana jest wystawa fotografii artystki, która zginęła w wypadku samochodowym. Jej przyjaciel przygotowuje tekst o niej. Ujawni w nim prawdę – odważna profesjonalistka sama cierpiała na depresję. Jej śmierć też nie była przypadkowa.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zakończył się pierwszy etap zdjęć do filmu o Violetcie Villas, który ma wejść do kin w 2026 roku, a więc niemal...
BNP Paribas Nowe Horyzonty potrwa do 27 lipca, w Internecie wiele filmów będzie dostępnych do 3 sierpnia. Progra...
W programie 19. BNP Paribas Dwa Brzegi w sekcji „Świat pod namiotem” nowe, ciekawe, oryginalne, intrygujące obra...
19. Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 26 lipca – 3 sierpnia 2025 roku w Kazim...
Latem w kinach można obejrzeć „Piknik pod wiszącą skałą” Petera Weira. Wrócą też na ekrany po 50 latach „Szczęki...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas