Aplikacja wspiera klientów w zarządzaniu obiegiem dokumentacji, kartami materiałowymi, monitorowaniem czasu wykonania zadań, usterkami, a także odbiorami prac budowlanych. Można z niej korzystać zarówno z poziomu komputera, jak i mobilnie poprzez tablet lub smartfon.
Wdrożenie oprogramowania przynosi bardzo wymierne korzyści, szczególnie w zakresie oszczędności czasu i pieniędzy.
– Polski sektor budowlany długo czekał na cyfrowe rozwiązanie, które skutecznie ułatwi zarządzanie realizowanymi projektami, podnosząc ich rentowność. Nasza aplikacja pozwala zmniejszyć czas wcześniej przeznaczany na czynności administracyjne nawet o 20 proc. A zastosowanie oprogramowania zmniejsza też ilość poprawek wykonywanych na budowie nawet o 67 proc., w finalnym rozliczeniu zwiększa zaś efektywność całego projektu aż o 15 proc. – mówi Adam Dalnoki, CEO firmy BauApp.
Atutem aplikacji jest jej elastyczność i możliwość bardzo szybkiego dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb każdego klienta. – Niezależnie od tego, z kim pracujemy i na jakiej budowie wykorzystywane jest nasze oprogramowanie, możemy nawet w ciągu 1,5 miesiąca wprowadzić nowe funkcjonalności zgodnie z życzeniami poszczególnych klientów – mówi Paweł Smolarek, dyrektor ds. nowych technologii w BauApp Polska.
Sprawdzić wszystkie zmiany
Obecnie w sektorze budowlanym stosuje się wiele rozwiązań technologicznych, a zapotrzebowanie na nie stale rośnie. Szersze zastosowanie w procesach inwestycyjno-budowlanych zajmuje BIM (building information modeling), czyli modelowanie informacji o budowaniu. Za tym skrótem kryje się nie tylko wirtualny model budynku, ale też kompleksowe cyfrowe odwzorowanie fizycznych i funkcjonalnych cech danego obiektu. Ta technologia obejmuje bowiem cały cykl życia inwestycji – projektowanie, budowę i wyposażenie obiektu, jego zarządzanie i eksploatację, kończąc na remontach czy rozbiórce. Każdy element obiektu, który zostanie dodany, usunięty lub zmieniony automatycznie, wpływa na całokształt projektu i dzięki BIM jest on od razu korygowany względem dokonywanych zmian.
Celem technologii BIM jest, aby wszelkie zmiany dotyczące projektu przeprowadzano na etapie powstawania jego modelu. Dzięki temu już we wstępnej fazie inwestycji można przetestować wszelkie zmienne i ich wpływ na projekt bez konieczności realizacji kosztownych poprawek na etapie samej budowy.