Pod koniec 2008 r. oprocentowanie lokat trzymiesięcznych ze stałym oprocentowaniem sięgało nawet 10 – 12 proc. w skali roku (żeby skorzystać z takiej oferty, klient często musiał spełnić dodatkowy warunek, np. otworzyć ROR). W kilku dalszych bankach można było założyć lokatę na 9 proc. Obecnie najwyższe oprocentowanie, 9 proc., oferuje Polbank na lokacie Spokojny Zysk. Z wyższych stawek banki już się wycofały. I tak np. skończyła się już promocja takiej lokaty w Banku BGŻ, a Nordea wycofała trzymiesięczną lokatę na 10 proc.
Millennium ostatnio po raz kolejny obniżył oprocentowanie Lokaty SuperProcent. Za trzymiesięczną lokatę założoną przez Internet płaci 6,5 proc. Dotychczas oprocentowanie tego produktu wynosiło 7,5 proc., a przed rozpoczęciem fali obniżek – nawet 8,5 proc.
Na duże obniżki zdecydował się też AIG Bank, który zrezygnował z lokaty na 9 proc. Obecnie płaci klientom tylko 7,5 proc. w skali roku. Bank BPH obniżył oprocentowanie wszystkich lokat do 6 proc. Natomiast Millennium wycofało z oferty lokatę na 8,5 proc., przy której klient sam wybierał okres, na jaki zdeponuje pieniądze.
Oprocentowanie lokat półrocznych w ubiegłym roku sięgało nawet 10,5 proc. Obecnie najwyższe oferuje Lukas Bank. Posiadacze sześciomiesięcznych depozytów zakładanych przez Internet mogą liczyć na 8,6 proc. w skali roku. Fortis Bank i Dominet Bank obniżyły stawki dla lokat terminowych ExtraZysk o stałej stopie procentowej. Nowe oprocentowanie lokaty półrocznej wynosi obecnie 7,4 proc. (spadek z 8,5 proc.).
Także Citi Handlowy wprowadził zmiany w oprocentowaniu internetowych lokat terminowych o stałym oprocentowaniu (T-lokat). Jest ono uzależnione od zdeponowanej kwoty. Dla depozytów sześciomiesięcznych waha się od 5,3 do 5,4 proc. w skali roku.