Reklama
Rozwiń
Reklama

Zbliża się symboliczna data dla P4

Aktualizacja: 08.10.2013 13:19 Publikacja: 08.10.2013 12:47

10 października P4, operator sieci Play poda najprawdopodobniej swoje najnowsze wyniki.  Czwarty pod względem przychodów i liczby klientów operator komórkowy w kraju wykorzysta kalendarz by ogłosić przekroczenie progu 10 mln aktywnych kart SIM.

W zestawieniu z danymi dla całego rynku na koniec czerwca, byłoby to więc nieco ponad 20-proc. kart SIM w Polsce. Jeśli jednak założyć, że w III kw. w kraju wzrost liczebności kart w kraju był proporcjonalnie duży jak w I poł. roku (600 tys. w kwartał), to udział Play mógłby pod względem wolumenu wynosić może około 18 proc.

Joergen Bang-Jensen, prezes spółki będzie mógł wdziać symboliczną koszulkę z takim właśnie numerem. Marcin Gruszka, rzecznik telekomu przemycił wzmiankę o jej szykowaniu na FB.

Po I kwartale baza użytkowników operatora liczyła sobie 9,1 mln kart SIM. Półrocznych danych - pierwszy raz w swojej historii - telekom nie ujawnił.

Statystyki przenoszenia numerów

Reklama
Reklama

, wyniki konkurencji i dane GUS pozwalały szacować, że w czerwcu br. Play miał około 9,55 mln kart SIM.

Według Telepolis.pl, w III kwartale br. Play przyjął netto 181 tys. kart SIM w ramach MNP, czyli mniej niż w II kw., gdy było to blisko 200 tys.

P4
Materiał Promocyjny
Lokaty mobilne: Nowoczesny sposób na oszczędzanie
Ekonomia
KGHM optymalizuje zagraniczny portfel
Ekonomia
Apelują do Orlen Termika. Chodzi o zamówienia dla dostawców spoza UE
Ekonomia
PGE odstąpiła od ważnej umowy. Naliczono wysokie kary
Materiał Promocyjny
Historyczne śródmieście Gdańska przyciąga klientów z całego kraju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama