Pewną formę BLS oferuje też InterRisk i Warta. – Z procedury bezpośredniej likwidacji szkód będą mogli skorzystać wszyscy klienci, którzy wykupili w Allianz Polska polisę autocasco dla swojego pojazdu – tłumaczy Tomasz Rejman, wiceprezes zarządu Allianz Polska odpowiedzialny za obszar likwidacji szkód.
Zaznacza on, że właściciel pojazdu uszkodzonego w wypadku będzie mógł wystąpić o likwidację szkody w Allianz bez obawy o utratę zniżek, które mu przysługują z tytułu polisy AC. W takim przypadku firma wypłaci klientowi odszkodowanie, a następnie zwróci się do ubezpieczyciela sprawcy o pokrycie poniesionych kosztów. - Wystarczy, że poszkodowany zgłosi szkodę w Allianz w wygodny dla niego sposób: poprzez infolinię, swojego agenta, aplikację mobilną lub przez formularz internetowy, a firma załatwi wszystkie formalności związane ze zdarzeniem – zapewnia Rejman. - Proces likwidacji będzie przebiegać w jednym miejscu, więc będzie prostszy i szybszy.
Klienci Allianz w ramach bezpośredniej likwidacji szkody będą mogli również uzyskać pokrycie dodatkowych kosztów, takich jak koszt samochodu zastępczego na czas naprawy, koszty holowania, parkowania czy uszkodzenia rzeczy przewożonych w pojeździe. Z bezpośredniej likwidacji nie będzie można skorzystać jedynie w przypadku szkód osobowych i szkód powstałych w wyniku kolizji, w której uczestniczyły więcej niż dwa pojazdy.
– Wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkód komunikacyjnych jest krokiem w stronę realizacji potrzeb naszych klientów, którzy oczekują szybkiej i bezproblemowej naprawy swojego pojazdu – wyjaśnia wiceprezes. - Standardy i jakość likwidacji szkód w Allianz Polska są od lat wysoko oceniane przez naszych klientów. Chcemy, by osoby ubezpieczające u nas swój pojazd mogły z tego korzystać, bez względu na to, kto jest sprawcą wypadku.