Aktualizacja: 29.06.2016 13:57 Publikacja: 29.06.2016 09:22
Foto: Bloomberg
2 lipca zakończyły się rozpoczęte w marcu i potem przedłużone, pierwsze konsultacje decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej zmniejszającej obciążenia regulacyjne Orange Polska w segmencie LLU, a już we wtorek po południu UKE rozpoczął drugie konsultacje w tej sprawie.
Tym razem jednak regulator idzie dalej. O ile wcześniej planował zwolnienie Orange Polska z obowiązku udostępniania infrastruktury w modelu LLU w 26 gminach, tym razem chce dodatkowo ograniczyć obowiązki d. TPSA w 255 gminach, kierując się analizą konkurencyjności w segmencie dostępu do Internetu w standardzie NGA. Z treści decyzji wynika, że Orange nie będzie miał obowiązku udostępniania konkurentom rozwijanej obecnie infrastruktury światłowodowej na odcinku "w pełni światłowodowej" pętli abonenckiej.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Już niedługo, w pierwszej połowie 2025 roku, rozpocznie się druga w historii prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej. Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie obejmuje tę funkcję, dbając o ciągłość unijnych prac.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
ZE PAK, Polkomtel, Netia i Cyfrowy Polsat to firmy, z których władz założyciel Polsatu wyrzucił dzieci. To jednak nie koniec sukcesyjnej wojny. Jakie mogą być jej skutki?
Dziś gorący dzień w grupie Cyfrowy Polsat. Giełdowa spółka zmieniła już skład rad nadzorczych Netii i Polkomtelu, odwołując z nich synów założyciela Polsatu.
Od piątku Netia ma problemy z siecią w całej Polsce. Użytkownicy z całego kraju zgłaszają, że nie mają dostępu do internetu i telewizji. W końcu jest komunikat, co się dzieje.
Lista operatorów, których rabaty za terminowe płatności sprawdza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jest dłuższa o Orange Polska.
Inżynierowie od chmury obliczeniowej skusili Zygmunta Solorza. Akcje K2 Holding drożeją na środowej sesji silnie po tym jak we wtorek już po sesji spółka ujawniła, że zamierza sprzedać Oktawave. Warunkową ofertę złożyła Netia z Grupy Cyfrowy Polsat.
Sisu Capital chce odebrania Mennicy Polskiej i FIZ-owi praw z akcji telekomu. Zanosi się na długi proces.
Niższe od prognoz analityków przychody, ale wyższą od oczekiwań EBITDA wykazała grupa największego operatora stacjonarnego w kraju w III kw. 2015 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas