Aktualizacja: 10.08.2021 21:51 Publikacja: 10.08.2021 21:00
Foto: materiały prasowe
W Polsce powstaje fabryka rowerów dla Decathlonu. To wasz projekt czy partnera zewnętrznego?
Od około dziesięciu lat współpracujemy z portugalskim partnerem, specjalistą w zakresie montażu rowerów. Fabryka, którą budujemy w Polsce, będzie największym zakładem montażu rowerów w Europie i w 100 proc. pracującą dla Decathlonu. Regularną produkcję rozpoczniemy w pierwszych miesiącach 2022 roku i początkowo będziemy produkować rowery dla dzieci i MTB, a w dalszych miesiącach – kolejne modele. Naszym celem jest jednak nie tylko stworzenie montowni rowerów. Intensywnie pracujemy z lokalnymi przedsiębiorstwami, aby wdrożyć w Polsce lokalną produkcję komponentów do rowerów. Mamy już pierwsze sukcesy na tym polu – rozpoczynamy produkcję baterii do topowych modeli elektrycznych oraz układów elektronicznych. Mamy też bardzo zaawansowane projekty produkcji komponentów do silników elektrycznych oraz amortyzatorów. W fabryce zatrudnienie znajdzie początkowo około 250 osób, a po osiągnięciu pełnych mocy produkcyjnych – około 600. Mimo że budowa fabryki w Brześciu Kujawskim wciąż trwa, w czerwcu br. w tymczasowym miejscu w Toruniu ruszyła testowa produkcja, która ma na celu sprawdzenie łańcucha dostaw i przetestowanie wszystkich procesów. Warto dodać, że Polska jest jednym z wiodących krajów w dziedzinie montażu rowerów w Europie – wszystkich marek łącznie – obecnie zajmujemy czwarte miejsce.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Czwartek na rynku walutowym będzie upływał pod znakiem decyzji banków centralnych. Jak zareaguje na nie złoty?
Olefiny Daniela Obajtka, dwie wieże w Ostrołęce, przekop Mierzei Wiślanej, lotnisko w Radomiu. Wszyscy już wiedzą, że miliardy wydane na te inwestycje to pieniądze wyrzucone w błoto. A kiedy dowiemy się, kto poniesie za to odpowiedzialność?
Czy prawo do wypowiedzi jest współcześnie nadużywane, czy skuteczniej tłumione?
Z naszą demokracją jest trochę jak z reprezentacją w piłkę nożną – ciągle w defensywie, a my powtarzamy: „nic się nie stało”.
Trudno uniknąć wrażenia, że kwalifikacja prawna zdarzeń z udziałem funkcjonariuszy policji może zależeć od tego, czy występują oni po stronie potencjalnych sprawców, czy też pokrzywdzonych feralnym postrzeleniem.
Niektóre pomysły na usprawnienie sądownictwa mogą prowadzić do kuriozalnych wręcz skutków.
Hasło „Ja-ro-sław! Polskę zbaw!” dobrze ilustruje kłopot części wyborców z rozróżnieniem wyborów politycznych i religijnych.
Ugody frankowe jawią się jako szalupa ratunkowa w czasie fali spraw, przytłaczają nie tylko sądy cywilne, ale chyba też wielu uczestników tych sporów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas