Aktualizacja: 10.08.2021 21:51 Publikacja: 10.08.2021 21:00
Foto: materiały prasowe
W Polsce powstaje fabryka rowerów dla Decathlonu. To wasz projekt czy partnera zewnętrznego?
Od około dziesięciu lat współpracujemy z portugalskim partnerem, specjalistą w zakresie montażu rowerów. Fabryka, którą budujemy w Polsce, będzie największym zakładem montażu rowerów w Europie i w 100 proc. pracującą dla Decathlonu. Regularną produkcję rozpoczniemy w pierwszych miesiącach 2022 roku i początkowo będziemy produkować rowery dla dzieci i MTB, a w dalszych miesiącach – kolejne modele. Naszym celem jest jednak nie tylko stworzenie montowni rowerów. Intensywnie pracujemy z lokalnymi przedsiębiorstwami, aby wdrożyć w Polsce lokalną produkcję komponentów do rowerów. Mamy już pierwsze sukcesy na tym polu – rozpoczynamy produkcję baterii do topowych modeli elektrycznych oraz układów elektronicznych. Mamy też bardzo zaawansowane projekty produkcji komponentów do silników elektrycznych oraz amortyzatorów. W fabryce zatrudnienie znajdzie początkowo około 250 osób, a po osiągnięciu pełnych mocy produkcyjnych – około 600. Mimo że budowa fabryki w Brześciu Kujawskim wciąż trwa, w czerwcu br. w tymczasowym miejscu w Toruniu ruszyła testowa produkcja, która ma na celu sprawdzenie łańcucha dostaw i przetestowanie wszystkich procesów. Warto dodać, że Polska jest jednym z wiodących krajów w dziedzinie montażu rowerów w Europie – wszystkich marek łącznie – obecnie zajmujemy czwarte miejsce.
Dzięki dyrektywie Women on Boards już we wszystkich krajach zwiększy się różnorodność płci we władzach. Na tej zmianie skorzystają zarówno kobiety, jak też firmy.
Dwa dni, 44 wystąpienia, panele i dyskusje oraz ponad 700 uczestników – tak wyglądał VII Krajowy Kongres Forów Skarbników zorganizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego wraz z Krajową Radą Forów Skarbników JST. O randze tego największego w Polsce wydarzenia skupiającego praktyków samorządowych finansów świadczy obecność przedstawicieli skarbników ze wszystkich województw, ekspertów, organów nadzorczych, a także reprezentantów rządu i parlamentu.
Na tegorocznych rekordowych targach Agrotech wspólne stoisko „Wieści Rolniczych” i „Rzeczpospolitej” stało się ośrodkiem dyskusji o najważniejszych wyzwaniach stojących przed sektorem agro.
Dołącz do projektu REPowerEU – Zielona Transformacja Energetyczna dla Samorządów Lokalnych
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Sytuacja na rynku pracy sprawia, że organizacje już nie tylko działają na rzecz przyciągnięcia nowych talentów, ale też ukierunkowują swoje działania na rozwój obecnych pracowników.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Słynne już przesłuchanie Barbary Skrzypek przez prokuraturę skłoniło mnie do wspomnień – jak to się stało, że jest jak jest.
Złoty nieznacznie tracił na wartości w środę. Prawdziwe rynkowe emocje wciąż jednak przed inwestorami.
Transpłciowość, szybkie rozwody, możliwość zaprzeczenia ojcostwa. To nie wątki z amerykańskiego serialu, tylko nasza polska rzeczywistość, także ta prawna.
Czy rodzic, który zostawia dziecko w oknie życia, popełnia przestępstwo?
Interesujące stają się sprawy polityków chronionych immunitetami. Wiele ich działań to tylko zasłony dymne.
Prawdziwa reforma - deregulacja wymagałaby uczciwego zobrazowania zysków i strat związanych z gruntownym liberalizowaniem gospodarki oraz ograniczeniem kognicji państwa.
Polski paszport jest dość gorącym tematem. Wiele osób ze świata polityki czy biznesu ubiega się o niego – mówi mec. Piotr Sawicki z kancelarii, która reprezentowała Jessego Eisenberga w procedurze nadania polskiego obywatelstwa.
Kierując się dziś własnym interesem ws. adwokackiej spółki kapitałowej, możemy jutro wypaczyć ważną funkcję.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas