W pierwszej połowie miesiąca Cyfrowy Polsat (CP) zaprezentował zarys detalicznej oferty na usługi mobilnej telewizji, jaką zamierza zacząć sprzedawać w II kwartale br. Zgodnie z warunkami rezerwacji częstotliwości do emisji tego cyfrowego multipleksu jego właściciel, należąca do CP spółka Info-TV-FM, zobowiązana była do przedstawienia rynkowi hurtowej oferty na jego sprzedaż. I oferty takie faktycznie zaczęły trafiać do potencjalnie zainteresowanych, m.in. operatorów telefonii komórkowej.
- Telewizja mobilna w technologii DVB-T, to bardzo ciekawa propozycja. Bardzo poważnie rozważamy wprowadzenie tej usługi, nie zawieraliśmy jednak jeszcze żadnych umów, jesteśmy na etapie doprecyzowania warunków współpracy. Telewizja nie jest wprawdzie naszą działalnością podstawową, ale może stać się istotnym uzupełnieniem oferty, zarówno w procesach akwizycyjnych jak i utrzymaniowych – mówi Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtela, o którym należy jednak pamiętać, że jest powiązany osobą właściciela z grupą Cyfrowego Polsatu i planuje daleko idącą współpracę operacyjną z platformą DTH. Pozostali operatorzy są znacznie mniej entuzjastyczni.
- My nie dostaliśmy jeszcze oferty, ale wątpię, żeby usługi naziemnej telewizji cyfrowej znalazły się w polu naszych zainteresowań – mówił w ubiegłym tygodniu Miroslav Rakowski, prezes zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej.
PTK Centertel
natomiast ofertę Info-TV-FM otrzymała, ale nie chce się wypowiadać na razie na temat możliwości skorzystania. – Analizujemy jej atrakcyjność, co przesądzi, czy jest szansa na stworzenie rentownej usługi detalicznej – mówi reprezentujący operatora sieci Orange