W miniony piątek Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok dotyczący przetargu na usługi telefonii komórkowej ogłoszonego w lutym przez PKP dla spółek z grupy.
Jak dowiedział się rpkom.pl, sąd miał podzielić argumentację Polkomtela, operatora sieci Plus, że PKP nieprawidłowo objęły przetargiem rozpisanym na gruncie ustawy o zamówieniach publicznych także podmioty, które ustawie nie podlegają i mogą udzielać zamówień bez obostrzeń wynikających z ustawy.
Sąd Okręgowy w wyroku miał więc nakazać PKP unieważnienie przetargu m.in. na blisko 32 tys. telefonów komórkowych i blisko 22,5 tys. kart SIM, którego wartość szacowaliśmy na około 10 mln zł.
Decyzja bije obecnie najsilniej w T-Mobile Polska. W połowie czerwca PKP wybrały tego operatora z ofertą opiewającą na niecałe 18,5 mln zł brutto, po tym, jak odrzucona została oferta Orange, uznana przez Krajową Izbę Odwoławczą za rażąco niską i bijącą w uczciwą konkurencję (Orange proponował 3,7 mln zł).
Jeśli PKP nie podpisały umowy z T-Mobile Polska do tej pory (miało się to stać najwcześniej 25 czerwca), to może się to równie dobrze nie wydarzyć lub wydarzyć później.