Aktualizacja: 30.06.2017 11:00 Publikacja: 30.06.2017 09:53
Foto: Fotolia
Tak wynika z wyroku Sądu Rejonowego Poznań – Stare Miasto, który zapadł w sprawie z powództwa państwa K. i ich małoletniej córki. Od biura turystycznego domagali się równowartości połowy ceny zapłaconej za dwutygodniowy pobyt w Kenii oraz 3 tys. zł zadośćuczynienia wraz z ustawowymi odsetkami za krzywdę spowodowaną zmarnowanym urlopem.
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim rozstrzygnął kwestię, która wśród niektórych kierowców i ekspertów wzbudza wątpliwości, a mianowicie, kiedy możemy mówić o pieszym wchodzącym na przejście.
Jeśli Karol Nawrocki będąc szefem IPN, zdecydował się startować w wyborach i zaprzęgnie do kampanii podległą sobie instytucję, będzie działał wbrew prawu.
Wzrost cen papierosów i innych wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Podniesienie składki ZUS oraz wyższe stawki podatku od nieruchomości – na te m.in. podwyżki w 2025 r. powinniśmy się przygotować.
Po przyjęciu przez rząd nowelizacji mrożącej ceny energii adwokat Artur Pięta z Kancelarii Adwokackiej Sieńko Pięta i Partnerzy s.c. tłumaczy, jakie dokumenty złożyć i gdzie, aby zapłacić mniej za prąd.
Prezydent może zawetować ustawę o wolnej Wigilii, jeśli trafi do niego w kształcie uchwalonym w środę przez Sejm - podaje Polskie Radio. Doradca Andrzeja Dudy przekazał, że głowa państwa planuje w tej sprawie konsultacje społeczne.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Sąd rozpatrujący w postępowaniu upominawczym pozew banku przeciwko kredytobiorcy ma obowiązek badania ważności i skutku wiążącego umowy łączącej strony - orzekł Sąd Najwyższy.
Jakie konsekwencje dla gospodarki może mieć wolna wigilia? Jakie wzywania i szanse stoją przed nią w przyszłym roku? Na ten temat rozmawialiśmy w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
PSD3, czyli Payment Services Directive 3 to jedna z najbardziej znaczących zmian, które będą miały wpływ zarówno na instytucje finansowe, jak i konsumentów. Umożliwi dokonanie kolejnej transformacji w obszarze płatności i funkcjonowaniu instytucji finansowych.
Otrzymanie świadczenia nienależnego stanowi specyficzny rodzaj bezpodstawnego wzbogacenia w przypadkach, gdzie w wyniku takiego świadczenia wzbogacony uzyskał korzyść majątkową. Uzyskanie nienależnego świadczenia samoistnie wypełnia przesłankę powstania wzbogacenia, a spełnienie tego świadczenia – przesłankę zubożenia.
Świadomość ekologiczna konsumentów wciąż jest niska, niemniej nieustannie rośnie. Coraz większa grupa działania ekologiczne sprzedawców traktuje jako ważne kryterium podczas podejmowania decyzji o tym, gdzie zrobią zakupy.
Rynek dostaw w Polsce rozwija się i wart jest już ponad 10 mld zł. Z danych Pyszne.pl wynika, że najczęściej zamawiane dania w 2024 roku to kebab, pizza i cheeseburger.
Władze Teneryfy zapowiadają, że będą karać turystów, których trzeba będzie ratować, jeśli okaże się, że do wędrówki górskiej nie byli odpowiednio przygotowani. Chodzi o sytuacje, kiedy podróżni wyruszają na szlak w nieodpowiednim stroju, a potem potrzebują pomocy.
Polska marka Reserved poinformowała w komunikacie na swojej stronie o wycofaniu produktów. Wiadomość na ten temat umieścił także UOKiK. Jakie produkty zostały wycofane i jak przebiega procedura zwrotu?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas