Aktualizacja: 06.09.2020 08:40 Publikacja: 06.09.2020 07:56
Foto: AdobeStock
— Cena nie jest jeszcze ostatecznie ustalona. Szacujemy koszty produkcji w najbliższych miesiącach. Będzie to poniżej 10 euro — powiedział w rozgłośni France Inter. Zapytany o konkurenta, brytyjsko-szwedzką AstraZeneca, która zamierza oferować w Europie dawkę za ok. 2,50 euro odpowiedział: — Różnica w naszej cenie może wynikać z tego, ze używamy nasze wewnętrzne zasoby, korzystamy z naszych badaczy, z własnych ośrodków badawczych. AstraZeneca stosuje outsourcing wobec części swej produkcji — cytuje Reuter.
Jest wtorek, 12 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia przegląd najważniejszych wydarzeń gospodarczych.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
W dyskusjach wokół kształtu systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), zarówno na poziomie dyrektyw unijnych, jak i na każdym lokalnym rynku, należy pamiętać o kilku zasadach i kluczowych elementach.
Patrząc na rynek eventowy, myślimy, że gospodarka rozwija się w dobrym kierunku. Praktycznie na każdym organizowanym wydarzeniu od czasów covidowych notujemy rekordowe parametry – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.
Po awarii systemu energetycznego SEN w październiku przyszła pora na huragany. Oskar i Rafael niszczyły sieć, do 8 listopada przywrócono w Hawanie dostawy elektryczności zaledwie w 20 procentach. Rosja obiecała Kubie dostawę 80 tys. ton oleju napędowego w związku z kryzysem energetycznym.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Polski rząd złożył wniosek o unieważnienie wyroku na mocy którego ma zapłacić australijskiej firmie GreenX Metals 1,3 mld zł odszkodowania. Firma proponuje także ugodę. Chodzi o niedoszłą budowę kopalni węgla koksującego na Lubelszczyźnie.
Pekao jest jedynym bankiem w Polsce, który umożliwia gromadzenie mil w programie Miles & More. Klienci Świata Premium Banku Pekao S.A. mogą otrzymać m.in. aż 10 tys. mil w programie, czyli np. równowartość biletu w dwie strony do wybranych stolic w Europie.
Państwa UE szukają szczepionek na własną rękę, żeby uzupełnić powolne dostawy. Unia nie krytykuje.
Po informacji, że Sanofi pomoże Pfizerowi i BioNTechowi w zwiększeniu produkcji szczepionki przeciw Covid-19, wywiązała się dyskusja, czy lek mógłby być wytwarzany przez polskie firmy. Kilka dni temu gotowość do konfekcjonowania, a więc pakowania do ampułek, zadeklarował prezes Polfy Tarchomin Jarosław Król.
W ciągu kilku tygodni Polska powinna mieć dwie szczepionki przeciw Covid-19. Pierwszą jeszcze w tym roku. Ale nie wiadomo, kiedy rozpoczną się szczepienia.
Koncerny Moderna i Pfizer są na podobnym etapie prac nad szczepionką na COVID-19 - powiedział w czwartek czołowy amerykański epidemiolog, dr Anthony Fauci, dyrektor Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.
Unia kontraktuje setki milionów dawek szczepionki na koronawirusa. A państwom członkowskim radzi przygotować się na ich dystrybucję.
Diabetycy i dostawcy insuliny w Wielkiej Brytanii gromadzą cenny lek, aby uniknąć potencjalnych niedoborów w przypadku opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej bez porozumienia - donosi agencja AFP.
Trwający od miesięcy konflikt w kierownictwie największej francuskiej grupy farmaceutycznej skończył się wyrzuceniem prezesa. Pretekstem był krach na giełdzie
Dla nas Polska jest krajem, w którym inwestujemy i będziemy inwestować – zapewnia prezes Sanofi Chris Viehbacher w rozmowie z Danutą Walewską.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas