We wtorek wieczorem Play ogłosił start komercyjnej oferty szybkiego mobilnego Internetu LTE. Poprawił jednocześnie wszystkie taryfy dostępowe. Na razie ma sieć LTE o małym zasięgu, dlatego może kusić konsumentów usługą bez limitu - i to robi. Klientom konkurencji daje w promocji Internet za darmo na pół roku.
Sieć Plus, która pierwsza wprowadziła technologię LTE dwa lata temu i ma - jak niedawno podała Justyna Kulka, odpowiedzialna za ofertę dla klientów indywidualnych w telekomie - 0,5 mln użytkowników, łatwo się nie poddaje. We wtorek wyszła na rynek z promocją obejmującą darmowy Internet LTE w smartfonach. Zarówno dotychczasowym, jak i nowym abonentom oferuje go w umowach na dwa lata. - Nie damy sobie odebrać pozycji lidera w segmencie LTE – zapowiadała Kulka w ub. tygodniu.
Po pierwsze smartfony
Polkomtel przeczuwał – podobnie jak analitycy - że Play zaatakuje segment najcenniejszych obecnie klientów sieci komórkowych, czyli właśnie użytkowników smartfonów. - Będzie jeszcze jedno nowe otwarcie na rynku mobilnego dostępu do Internetu. Innowacyjność i walkę o klienta wymuszają na operatorach mobilnych użytkownicy smartfonów, którzy – choć ich przybywa – to stanowią elitarną grupę klientów telekomów i trzeba ich ciągle dopieszczać – mówił przed południem Grzegorz Bernatek z firmy doradczej Audytel.
- Play na pewno będzie się dalej rozpychał na rynku, a co za tym idzie ceny transmisji danych w smartfonach mogą pójść w dół. Być może z czasem pojawią się kampanie edukacyjne przekonujące użytkowników, aby zamiast modemu w postaci tzw. „dongla" używali właśnie smartfonu i otwieranej za jego pomocą sieci WiFi – przewidywał Bernatek zanim oferta Playa ujrzała światło. Plus i Bernatek nie pomylili się, ale też Play zaczął komercyjną przygodę z LTE od kompleksową oferty dla wszystkich użytkowników.