Reklama
Rozwiń

GM spóźnia się z dostawą stacyjek dla dealerów

General Motors ma 2 dni spóźnienia wobec planu prezes Mary Barra rozpoczęcia wysyłki do stacji serwisowych stacyjek do wymiany w 2,6 mln pojazdów

Publikacja: 10.04.2014 11:25

Pani prezes ogłosiła w elektronicznym wystąpieniu wideo, że GM stara się rozpocząć wysyłanie tej części na początku bieżącego tygodnia. — Nasz plan zakłada, że dealerzy będą mieć te części do 7 kwietnia — powiedziała.

Tymczasem koncern przyznał, że niczego nie wysłano do wtorku po południu. Rzecznik Greg Martin powiedział, że koncern w dalszym ciągu spodziewa się rozpoczęcia wysyłki w tym tygodniu, ale potwierdził, że jeszcze jej nie zaczęto. — Mary powinna była powiedzieć, że chodzi o tydzień zaczynający się 7 kwietnia — dodał. Nie potrafił podać daty jej wystąpienia wideo.

Salony sprzedaży GM odbierają od tygodni telefony klientów, którzy chcą dowiedzieć się, kiedy ich samochody zostaną naprawione. — Telefony stale dzwonią, mamy z tym dużo pracy — stwierdził szef serwisu w Bryner Chevrolet na przedmieściu Filadelfii, Ed Brunton.

- Mamy około stu pytań telefonicznych dziennie, ale było żadnych krzyków i wrzasków — stwierdził właściciel salonu Jim Butler Chevrolet pod St. Louis, Jim Sowers. Jego salon zatrudnił 3 osoby dla odpowiadania przez telefon na wszystkie pytania dotyczące akcji naprawczej.

Szef serwisu w MacMulkin Chevrolet w Nashua, New Hampshire, Scott Fitzgerald nie potrafił określić, jak długo potrwa wymiana stacyjek w pojazdach jego klientów. — Nie potrafię na to odpowiedzieć, tych samochodów jest bardzo dużo.

GM nie odpowiedział również w wyznaczonym terminie na wszystkie pytania urzędu bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA i został ukarany grzywną 7 tys. dolarów dziennie do czasu udzielenia tych odpowiedzi.

Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec
Biznes
Microsoft zwolni 9000 pracowników, bo inwestuje w sztuczną inteligencję
Biznes
Del Monte ogłosiło upadłość. Klienci odwrócili się od konserwowanej żywności
Biznes
KE proponuje nowy cel emisji, polski opór wobec ETS2 i umowa USA-Wietnam