Polska zamawia kolejne czołgi K2. Do 2030 roku będzie pancerną potęgą Europy
W piątek ma być zawarta umowa na kolejne 180 czołgów K2. Jej realizacja oznacza, że w 2030 r. będziemy posiadać ponad tysiąc czołgów. To więcej niż obecnie Niemcy, Francja, Włochy i Wielka Brytania razem wzięte. Ale mniej niż Rosja.
Z prawie rocznym opóźnieniem w stosunku do pierwotnych deklaracji wicepremiera i ministra obrony Władysława Kosiniaka-Kamysza w piątek ma wreszcie zostać zawarta umowa na zakup kolejnych 180 koreańskich czołgów K2. Ok. 60 z nich ma być zmontowanych w gliwickim Bumarze Łabędy, który jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zgodnie z deklaracjami z początku lipca, dostawy dla armii mają się zakończyć w 2030 r.
W 2030 roku Polska będzie posiadać ponad tysiąc czołgów
Pozostało jeszcze 86% artykułu
Zabookuj najlepsze treści na wakacje!
Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.
Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.