Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Różne możliwości na różne potrzeby

W ofercie Biura Maklerskiego Pekao można znaleźć sześć rodzajów oszczędnościowych obligacji skarbowych. Każdy papier ma swoje specjalne oznaczenie. Jak znaleźć odpowiednią dla siebie opcję?

Ranking. Rainbow z najpopularniejszym blogiem o podróżach

Spośród blogów podróżniczych w serwisach e-commerce blog biura podróży Rainbow przyciąga najwięcej czytelników - wynika z raportu firmy Elephate.

Ratunek przed roztrwonieniem majątku

Bez wątpienia bezpieczeństwo rodzinnego majątku oraz kwestie podatkowe będą jednym z istotnych elementów kształtujących ocenę nowej instytucji, jaką jest fundacja rodzinna.

Narzędzie skutecznej i bezpiecznej sukcesji

Ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie 22 maja 2023 r. Oznacza to, że po prawie pięciu latach prac koncepcyjnych i okołolegislacyjnych wreszcie w Polsce będą mogły powstawać fundacje rodzinne. Co należy o nich wiedzieć?

Autopoprawka do ustawy o filarach rodzinnego majątku

Obecnie procedowana jest nowelizacja ustawy o fundacji rodzinnej. Propozycje zmian dotyczą kwestii podatkowych i mają na celu zarówno liberalizację uchwalonych już przepisów, jak i ich zaostrzenie w pewnych obszarach.

Rating ESG, czyli drogowskaz do zrównoważonego rozwoju firmy

Ratingi ESG pozwalają zmierzyć efektywność oraz ryzyko danego przedsiębiorstwa w obszarze środowiskowym, społecznym i ładu korporacyjnego. Choć są dobrowolne, to przystąpienie do oceny pozwala z wyprzedzeniem zwrócić uwagę na wdrożenie istotnych wymagań, które stopniowo stają się obowiązkowe – pisze Anna Burza, ekspertka Banku Ochrony Środowiska.

Chmura jest jednym z fundamentów elastyczności przedsiębiorstwa

Można postawić tezę, że dla firm to już nie jest podróż do chmury, tylko rodzaj kontrolowanego wyścigu. Ważne jest, żeby zobaczyć rozwiązania chmurowe przez pryzmat szans i możliwości, jakie one tworzą – przekonują Marcin Ziółkowski, partner associate w zespole transformacji chmurowych Deloitte, i Piotr Mechliński, partner associate w zespole analityki danych i AI Deloitte.

Jak walczyć ze smogiem? Jednym z dobrych rozwiązań są gazociągi!

Jakość powietrza w Warszawie i podwarszawskich gminach jest problemem zarówno dla mieszkańców, jak i włodarzy miast.

Komputer musi odpowiadać obecnym zagrożeniom

To, do czego chciałabym zachęcić przedsiębiorców, to szukanie komputerów przeznaczonych do pracy w środowiskach biznesowych – mówi Anna Ostafin, Country Category Manager w HP.