Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców

Konkurencyjne ceny, nacisk na funkcjonalność i nieustanne dostosowywanie programu do potrzeb użytkowników sprawiają, że przedsiębiorcy korzystają z Małej Księgowości od ponad dwudziestu lat. Wielu z nich jest z nami od początku i nie wyobraża sobie zmiany programu księgowego. Zobacz, co ich z nami trzyma i dlaczego warto pójść w ich ślady.

NIS2 a praktyczna poprawa bezpieczeństwa ICT/OT

NIS2 – nowa dyrektywa UE dotycząca cyberbezpieczeństwa – istotnie zmienia dotychczasowe regulacje. Jej celem jest zwiększenie odporności i skuteczności reakcji na cyberataki w kluczowych obszarach gospodarki.

Jak wykorzystać potencjał elektromobilności

Transformacja na elektromobilność otwiera wiele nowych możliwości, ale też budzi niepokój. W naszym cyklu materiałów zbadamy jak dziś bez ponoszenia wyrzeczeń i skutecznie wykorzystać imponujący potencjał jaki drzemie w najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodach elektrycznych oraz rozwiejemy wątpliwości związane z ich eksploatacją.

Mity i fakty – Samochodu elektrycznego nie można ładować w deszczu

Wiemy, że połączenie prądu i wody może być niebezpieczne. Tym razem rozwiejemy mity dotyczące ładowania samochodów elektrycznych podczas intensywnych opadów deszczu, czy śniegu.

Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?

Ryzyko pożaru samochodu elektrycznego jest niewielkie, ale ze względu na konieczność chłodzenia akumulatorów, proces gaszenia wymaga czasu. Służby opracowały już metody radzenia sobie z tym problemem.

Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne

Często w wątpliwość poddaje się ekologiczny charakter samochodów elektrycznych. Główne zarzuty dotyczą produkcji prądu zużywanego przez auta elektryczne, procesu recyclingu oraz emisji CO2 jaka powstaje w czasie ich wytwarzania.

Mity i fakty – Samochód elektryczny nie nadaje się do jazdy na długich dystansach

Zaawansowane systemy nawigacji, krótki czas ładowania oraz coraz większe zasięgi pozwalają podróżować samochodem elektrycznym również po krajach cierpiących na braki w infrastrukturze.

Lidl Polska: dbamy o to, aby traktować wszystkich klientów równo

Obserwujemy rynek i widzimy, że w koszyku kilkunastu artykułów ceny w konkurencyjnej sieci potrafią się różnić o kilkanaście złotych w różnych lokalizacjach. To jest dla nas nie do pomyślenia – mówi Michał Nowaczyk, członek zarządu, CFO w Lidl Polska.

Amerykanie budują kadry jądrowe w Polsce – to szansa dla naszej gospodarki

Polska ma szansę stać się ważnym graczem na europejskiej mapie energetycznej. Nowe możliwości otwiera współpraca z amerykańskimi partnerami przy budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, która powstanie na Pomorzu.

Inwestowanie w przyszłość: innowacyjne technologie kluczem do osiągnięcia celów środowiskowych

Dla osiągnięcia zerowego poziomu emisji netto do 2050 r. kluczowe będą zielone innowacje. Są to często rozwiązania wysokiego ryzyka o dużym wpływie. Dlatego też wspieranie innowacji w sektorze technologii środowiskowych wymaga zintegrowanego podejścia - od badań i rozwoju po wsparcie adaptacji rynkowej - aby w pełni wykazać potencjał tych rozwiązań i ograniczyć ryzyka związane z komercjalizacją. Podczas gdy obecne uwarunkowania polityczne i prawne potencjalnie sprzyjają wdrażaniu nowych, nawet przełomowych technologii środowiskowych, praktyka pokazuje, że jest inaczej. Na szczęście są na rynku dostępne narzędzia, które mogą to zmienić.

Wszystko opiera się na wspólnocie wartości

O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.

Naszą siłą jest różnorodność

Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.

Nasza Ziemia to nasza przyszłość

Jakość relacji z naturą przekłada się na jakość naszego życia. Celebrowaniu ich obu poświęcony jest specjalny dzień w roku – 5 czerwca – Światowy Dzień Środowiska.

Ścieżką SMART do innowacji. Fundusze Europejskie dla dużych przedsiębiorstw

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs w Ścieżce SMART w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Adresatem tego działania są duże przedsiębiorstwa, które mogą starać się o łącznie 890 milionów złotych dofinansowania innowacyjnych projektów.

Dlaczego warto mieć AI w telewizorze

Możliwości nowych technologii i sztucznej inteligencji w telewizorach pozwalają dziś nie tylko „poprawiać” jakość filmów i programów sprzed lat, ale także zarządzać z jednego miejsca całym domowym ekosystemem Smart Home.

Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka

Przez aplikację mobilną, serwis internetowy, telefon i w placówce – w Biurze Maklerskim Pekao klienci sami mogą wybrać najdogodniejszy sposób zakupu detalicznych obligacji skarbowych.

Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Różne możliwości na różne potrzeby

W ofercie Biura Maklerskiego Pekao można znaleźć sześć rodzajów oszczędnościowych obligacji skarbowych. Każdy papier ma swoje specjalne oznaczenie. Jak znaleźć odpowiednią dla siebie opcję?