Energia i bezpieczeństwo z ważnym miejscem podczas EEC 2023

Już za miesiąc w Katowicach odbędzie się XV Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress). W programie wydarzenia zaplanowano 160 debat, spośród których aż 22 będą poświęcone energii i bezpieczeństwu.

Ratunek przed roztrwonieniem majątku

Bez wątpienia bezpieczeństwo rodzinnego majątku oraz kwestie podatkowe będą jednym z istotnych elementów kształtujących ocenę nowej instytucji, jaką jest fundacja rodzinna.

Narzędzie skutecznej i bezpiecznej sukcesji

Ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie 22 maja 2023 r. Oznacza to, że po prawie pięciu latach prac koncepcyjnych i okołolegislacyjnych wreszcie w Polsce będą mogły powstawać fundacje rodzinne. Co należy o nich wiedzieć?

Autopoprawka do ustawy o filarach rodzinnego majątku

Obecnie procedowana jest nowelizacja ustawy o fundacji rodzinnej. Propozycje zmian dotyczą kwestii podatkowych i mają na celu zarówno liberalizację uchwalonych już przepisów, jak i ich zaostrzenie w pewnych obszarach.

Nieruchomości na sprzedaż

Bank BNP Paribas – jeden z wiodących banków w Polsce – oferuje do sprzedaży 23 nieruchomości położone na terenie całego kraju. W ofercie znajdują się nieruchomości zabudowane budynkami biurowymi, lokale niemieszkalne lub spółdzielcze własnościowe prawa do lokali użytkowych.

Niesłabnący apetyt na Trójmiasto

Na rynku nieruchomości premium Trójmiasto już od kilkunastu lat zajmuje stabilną pozycję lokalizacji o bardzo wysokim stopniu zainteresowania inwestycyjnego. Tylko w 2021 roku 30 proc. wszystkich transakcji w segmencie zostało zawartych właśnie tutaj. Aglomeracja niezmiennie kusi jakością życia, przyciągając turystów i przedsiębiorców. Operujący na lokalnym rynku deweloperzy oferują szeroki wybór mieszkań i apartamentów. Czy nadal warto inwestować w Trójmieście w apartament z najwyższej półki? Jakie warunki muszą zostać spełnione? Jedno jest pewne – potencjał najlepszych lokalizacji kurczy się w szybkim tempie.

Widzimy dla siebie szansę za granicą

Zmian było wiele, idą kolejne. Mamy pomysły na dalszy rozwój – mówi Karol Zielinski, członek zarządu mPay.

34 mln zł zaległości m.in. wobec transportu i agencji reklamowych

Choć e-commerce rozwija się w przyspieszonym tempie, gdy w grę wchodzą rozliczenia z odroczonym terminem płatności pozostaje ryzykownym kontrahentem.

Polacy zaoszczędzą na rachunkach za prąd nawet 3 tysiące złotych

Przygotowana przez rząd tarcza solidarnościowa chroni polskie gospodarstwa domowe przed skutkami skoku cen energii elektrycznej.

Zwiększamy szanse na dobrą pracę

Nasza uczelnia stwarza studentom z Polski i z zagranicy świetną okazję do zbudowania relacji w świecie biznesu – przekonuje prof. dr hab. Paweł Czarnecki, rektor Collegium Humanum.

Magazyny przyszłości to idealne połączenie automatyki i umiejętności personelu

Dla większości badanych firm istotne jest znalezienie rozwiązań na optymalizację procesów i zwiększenie efektywności operacyjnej tak, aby móc jak najlepiej odpowiedzieć na współczesne oczekiwania konsumentów - mówi Patrick Bellart, Robotization and Automation Director, FM Logistic.

Rating ESG, czyli drogowskaz do zrównoważonego rozwoju firmy

Ratingi ESG pozwalają zmierzyć efektywność oraz ryzyko danego przedsiębiorstwa w obszarze środowiskowym, społecznym i ładu korporacyjnego. Choć są dobrowolne, to przystąpienie do oceny pozwala z wyprzedzeniem zwrócić uwagę na wdrożenie istotnych wymagań, które stopniowo stają się obowiązkowe – pisze Anna Burza, ekspertka Banku Ochrony Środowiska.

Zielona gospodarka, digitalizacja i nowe technologie na EEC 2023

Trwa rejestracja uczestników XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress) zaplanowanego na 24–26 kwietnia 2023 r. Organizatorzy zaplanowali ponad 160 debat – wiele miejsca poświęcą zielonej transformacji, digitalizacji i nowym technologiom.

Pomorze z atrakcyjną ofertą dla inwestorów

Region będzie zachęcał do lokowania projektów na swoim terenie podczas najważniejszych targów nieruchomości na świecie – MIPIM w Cannes.

Tropem dinozaurów spod Radomia

Pod koniec 2021 r. media obiegły informacje o odkryciu w Borkowicach koło Przysuchy doskonale zachowanych śladów prehistorycznych zwierząt. Jaki jest stan badań nad znaleziskiem i plany na przyszłość, opowiedzieli „Rz” dr Piotr Dziadzio, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, oraz dr hab. Piotr Szrek z Państwowego Instytutu Geologicznego.

Samorządy na pierwszej linii wyzwań

Międzynarodowe grono uczestników zgromadziła sesja plenarna, która odbyła się podczas pierwszego dnia VIII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.

EEC: jak cyfryzacja zmienia świat

Digitalizacji i nowym technologiom zostanie poświęconych aż 11 debat podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress), który odbędzie się w Katowicach od 24 do 26 kwietnia. Trwa już rejestracja uczestników.

Nie ma odwrotu od płatności bezgotówkowych

Wygoda, oszczędność czasu, bezpieczeństwo i szybkość realizacji transakcji – to tylko niektóre z przykładów zalet płatności elektronicznych.