Aktualizacja: 02.05.2025 06:21 Publikacja: 20.10.2022 21:43
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (C) oraz minister klimatu i środowiska Anna Moskwa (P)
Foto: PAP, Piotr Nowak
O wizycie polskiej delegacji w USA w najbliższy weekend jako pierwszy poinformował Business Insider. Przedstawiciele obu krajów mają ustalić ostatnie szczegóły kontraktu na budowę elektrowni jądrowej w Polsce. Drugim tematem ma być kwestia możliwości importu koreańskiej technologii do Polski. Z informacji „Rzeczpospolitej”, a także innych mediów jak Strefa Inwestorów, Polityka Insight, Business Insider, wynika, że koreański KHNP ma wybudować w Polsce drugą elektrownię jądrową. „Rzeczpospolita” ustaliła, że ma być to Pątnów. Pierwszą elektrownie na Pomorzu ma wybudować Westinghuse. Na przełomie października i listopada zaś polska delegacja, ze spółkami ZE PAK i PGE na czele, ma podpisać list intencyjny o budowie drugiej elektrowni jądrowej z wykorzystaniem już koreańskiej technologii. Jednak zdaniem Amerykanów to nie takie proste. David Durham z Westinghouse w ostatnim wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” powiedział, że koreański reaktor APR-1400 oferowany przez koreańskie KEPCO bazuje na technologii na licencji Westinghouse.
Telewizja Russia Today - propagandowa tuba rosyjskiego reżimu, dostała w minionym roku rekordową kwotę pieniędzy...
Już trzy czwarte firm w Unii osiągnęło w 2024 r. co najmniej podstawowy poziom wykorzystania technologii cyfrowy...
Upadłe Rafako i Hutę Częstochowa dotychczas łączył jeden, wspólny sposób ratowania poprzez udział spółek Skarbu...
Blisko połowa Polaków nie widzi swojej drogi zawodowej w prowadzeniu własnego biznesu, choć ponad 80 proc. uważa...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Amerykański gigant ogłosił plany znacznego zwiększenia swojej obecności w Europie – rozbuduje centra danych, zwi...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas