Aktualizacja: 02.12.2024 10:58 Publikacja: 26.07.2022 18:43
Foto: Bloomberg
Na stronie fińskiego Centrum Badań nad Energą i Czystym Powietrzem codziennie tyka licznik pokazujący, ile od 24 lutego kraje Unii zapłaciły Rosji za importowaną ropę, gaz i węgiel. Tymi głównie pieniędzmi reżim rosyjski finansuje swoją agresję, mordy i zniszczenia na Ukrainie.
Na 26 lipca licznik pokazuje 72,352 mld euro i ciągle szedł w górę. Z tego ropa dała reżimowi 39,855 mld euro, gaz - 30,032 mld euro a węgiel 2,464 mld euro.
To wyjątkowe wydarzenie gromadzi liderów biznesu, administracji, nauki i organizacji pozarządowych, którzy wspólnie dyskutują o kluczowych wyzwaniach i możliwościach dla polskiej gospodarki. Tematy przewodnie tegorocznej edycji to bezpieczeństwo, technologia, zrównoważony rozwój oraz społeczna odpowiedzialność.
Jest poniedziałek, 2 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia kluczowe tematy gospodarcze.
Kluczowe cele na nowo określiła właśnie Enea. Jeszcze w tym roku podobnie powinny postąpić Orlen, Tauron, Bogdanka i KGHM.
Po słabszych miesiącach e-commerce znowu przyspiesza. Motorem napędowym mogą okazać się Black Friday i Cyber Monday. W branży paczkowej widać jednak niepewność.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Ruch internetowy między Szwecją a Litwą po dnie Bałtyku został przywrócony. Liczący 1200 km podwodny kabel telekomunikacyjny został uszkodzony półtora tygodnia temu. Trwa ustalanie winnego. Wśród podejrzanych jest chiński statek z Rosjanami w tle.
Samodzielne prowadzenie księgowości to przede wszystkim oszczędności i większa kontrola nad finansami firmy. To również wyzwania, wymagające sprawdzonych rozwiązań. Mała Księgowość pozwala podjąć się tego zadania i mieć pewność, że dobrze je wykonasz.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy, w czasie ataku dronów na Ukrainę, w Tarnopolu w budynek mieszkalny uderzył dron, w wyniku czego budynek stanął w płomieniach.
Co najmniej 25 osób zginęło w północno-zachodniej Syrii w nalotach przeprowadzonych przez syryjskie i rosyjskie siły powietrzne - informują służby ratunkowe kontrolujących te tereny rebeliantów.
W ostatni weekend na dwóch głównych kubańskich lotniskach —w Hawanie i Varadero odwoływano rejsy. Powodem jest brak paliwa lotniczego — podały rosyjskie media. Loty mają być wstrzymane do 8 grudnia.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz przybył do Kijowa, aby spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i potwierdzić poparcie swojego kraju dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji – podały niemieckie media. Wizyta nie była publicznie zapowiadana.
Od stycznia 2025 roku wchodzą w życie nowe przepisy unijne dotyczące sprzedaży owoców i warzyw. Żywność będzie musiała posiadać odpowiednie oznaczenia. Klientom ma to zapewnić bardziej rzetelną informację na temat kupowanych produktów.
O 44 złote wzrosła w minionym tygodniu średnia cena wycieczki z wylotem między 4 a 10 sierpnia 2025 roku – informuje w najnowszym raporcie Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.
W efekcie wojen celnych Donalda Trumpa nie wszyscy stracą w równym stopniu. W ekstremalnym scenariuszu taryfy celne mogą równie dobrze wysadzić w powietrze gospodarkę USA, jak i wpędzić Unię Europejską w długotrwałą recesję. Ale w innych scenariuszach pozycja Polski – paradoksalnie – ma szanse wzrosnąć, jeśli tylko spełnimy kilka warunków.
Spór o umowę o wolnym handlu między Unią i Mercosurem pokazuje, że kiedy nowy prezydent USA wywoła wojnę celną ze zjednoczoną Europą, każdy kraj „27” będzie grał z Ameryką na własną rękę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas