Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 06.03.2018 20:00 Publikacja: 06.03.2018 20:00
Foto: Adobe Stock
Eksport jest tym obszarem działalności, który odgrywa coraz większe znaczenie zarówno wśród firm zajmujących się produkcją tworzyw sztucznych, jak też ich przetwórstwem. W przypadku pierwszej z tych branż trzeba jednak mieć na uwadze, że jej zdolności wytwórcze są znacznie mniejsze niż krajowe zapotrzebowanie. W efekcie istotną rolę w dostarczaniu na rynek tworzyw sztucznych odgrywa import.
Dla PKN Orlen najważniejszymi rynkami zbytu są Polska i Czechy, a więc kraje, w których koncern prowadzi produkcję tworzyw. – Ponad 3/4 naszej produkcji petrochemicznej lokujemy u klientów w tych dwóch krajach. Naszym celem strategicznym pozostaje utrzymanie pozycji lidera rynkowego w regionie – informuje biuro prasowe PKN Orlen. Spółka przekonuje, że skala produkcji i położenie na perspektywicznym rynku, w pobliżu kluczowych klientów, pozwalają jej z sukcesem konkurować z produktami importowanymi, m.in. z Bliskiego Wschodu oraz Ameryki Północnej. Z kolei w Niemczech PKN Orlen ma firmę handlową zajmującą się sprzedażą petrochemikaliów, czyli Unipetrol Deutschland. W rezultacie kraj ten jest trzecim (poza rynkami macierzystymi) co do ważności kierunkiem sprzedaży petrochemikaliów koncernu.
Zamrożone na terenie Wspólnoty gotówka i papiery wartościowe oligarchów objętych sankcjami oraz rosyjskich państ...
Telewizja Russia Today - propagandowa tuba rosyjskiego reżimu, dostała w minionym roku rekordową kwotę pieniędzy...
Już trzy czwarte firm w Unii osiągnęło w 2024 r. co najmniej podstawowy poziom wykorzystania technologii cyfrowy...
Upadłe Rafako i Hutę Częstochowa dotychczas łączył jeden, wspólny sposób ratowania poprzez udział spółek Skarbu...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Blisko połowa Polaków nie widzi swojej drogi zawodowej w prowadzeniu własnego biznesu, choć ponad 80 proc. uważa...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas